8. sednica 2022.

Predsednik Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta saziva 8. sednicu Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta, koja će se održati, u petak 30. 09. 2022. godine sa početkom u 09:00 časova u kino sali, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED
(materijal za sednicu, 80MB)

1. Usvajanje zapisnika sa 7. sednice Veća za doktorske studije održane 02. 09. 2022. godine

2. Usvajanje prijava doktorskih disertacija i imenovanje komisije za ocenu podobnosti, kandidata, teme i mentora za izradu doktorskih disertacija:

Jezik i književnost:

Kandidat: Milena Kulić

Tema: Teorijsko-kritička misao Slobodana Selenića o dramskoj umetnosti

Komisija: dr Dragan Stanić, redovni profesor za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Gorana Raičević, redovni profesor za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Nevena Varnica, vanredni profesor za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Ksenija Radulović, vanredni profesor za užu naučnu oblast: Istorija pozorišta i drame, Fakultet dramskih umetnosti, Beograd.

Mentor: dr Ljiljana Pešikan Ljuštanović, profesor emeritus, za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Kandidat: Katarina Pantović

Tema: Kafkijanski elementi u pesništvu Vaska Pope

Komisija: dr Sonja Veselinović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Svetska i komparativna književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Marko Avramović, naučni saradnik za užu naučnu oblast Jezik i književnost, Institut za književnost i umetnost,  Beograd.

Mentor: dr Vladimir Gvozden, redovni profesor za užu naučnu oblast Svetska i komparativna književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Istorija:

Kandidat: Rastislav Stojsavljević

Tema: Klimatske prilike na Balkanskom poluostrvu u srednjem veku.

Komisija: dr Nenad Lemajić, redovni profesor za užu naučnu oblast Medijevistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Đura Hardi, redovni profesor za užu naučnu oblast Medijevistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Biljana Basarin, redovni profesor za užu naučnu oblast Fizička geografija, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad.

Mentor: dr Boris Stojkovski,  vanredni profesor za užu naučnu oblast Medijevistika, Filozofski fakultet Novi Sad.

3. Imenovanje komisija za ocenu i odbranu doktorskih disertacija:

Istorija:

Kandidat: Marija Andrić

Tema: Venecija i trgovci sa osmanskog Balkana: Status i uslovi poslovanja (16-18. vek)

Komisija: dr ​Đorđe Đurić​, vanredni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet Novi Sad, predsednik komisije, dr ​Jelena Ilić-Mandić​, naučni saradnik  za užu naučnu oblast Istorija Srba 16–18. veka, Istorijski institut Beograd, dr ​Miroslav Pavlović​, docent za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet Novi Sad.

Mentor: dr Branko Bešlin, redovni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet Novi Sad.

Jezik i književnost:

Kandidat: Ana Rimar Simunović

Tema: Mit zavičaja u stvaralaštvu Mihajla Kovača u kontekstu recepcije ukrajinske književnosti

Komisija: dr Ivana Živančević Sekeruš, redovni profesor za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Julija Dragojlović, docent za užu naučnu oblast Ukrajinistika, Filološki fakultet,  Beograd.

Mentor: dr Ljudmila Popović, redovni profesor za užu naučnu oblast Ukrajinski jezik i književnost, Filološki fakultet, Beograd i Filozofski fakultet, Novi Sad.

Predsednik Veća za doktorske studije
                                                                                               prof. dr Marko Škorić