Novosti 2021.

- „Alma mater - pedagoški. Forum diplomaca ruskih i sovjetskih pedagoških univerziteta”, Institut filolofije i žurnalistike Univerziteta Lobačevski, Rusija; 13 - 14. decembar 2021. godine, onlajn skup (poster, sajt)
- Global Town Hall 2021: Managing competition, conflict and cooperation in a pandemic world, 20 November 2021.
(besplatan pristup putem linka: http://www.gth2021.com/)
- Letnje škole Univerziteta u Pečuju, Mađarska
Scottish Universities’ International Summer School - prijave do 25.4.2022.
- Projekat COMMON - Razvoj poslovnog okruženja obrazovanjem radne snage u skladu sa potrebama tržišta
- Stipendije Vlade Republike Italije (rok za prijavu: 13. jul 2021. godine)
- Interuniverzitetski master iz diplomatije i međunarodnih odnosa (pdf)
- Letnja škola Zapadnog univerziteta u Temišvaru  (30. avgust - 12. septembar 2021.)
- Visiting Fellowship Program for Young Researchers, France (MOPGA 4)
- Konkrus za stipendije nemačkog Bundestaga - IPS (do 31.7.2021.)
- Summer School of Polish Language and Culture
- Online Russian Language Course and Summer School of Siberian Culture Studies at Dostoevsky Omsk State University
- Međunarodna studentska nedelja u Beogradu 6-13. 8. 2021.
GO STYRIA RESEARCH SCHOLARSHIP at the University of Graz
- Virtual Bodensee Summer School 2021
- 2021 Global Korea Scholarship: Stipendija Vlade Republike Koreje za postdiplomske studije (master ili doktorske)
- Poziv za doprinos knjizi u izdanju CLACSO-CIBAM: Kulturni odnosi između Latinske Amerike i evropskih socijalističkih zemalja u vreme Hladnog rata
- AUF - Stipendije Ežen Jonesko za doktorande i istraživače (rok 28.3.2021.)
- Konkurs za gostujućeg profesora na Univerzitetu u Haenu (Španija) u akademskoj godini 2021/2022.
- Richard Pipes Scholarship (deadline: 15 Feb 2021)
- Stipendije Vlade Francuske
- Program Ekspresion Balkanik – novi načini obrazovanja i izražavanja kroz sliku i medije
- Univerzitet Xi'an Jiaotong - program stipendija za postdiplomske studije u 2021. godini.
- Letnja škola: Urban housing in Central and Southeastern Europe
- Frankfurt (Digital) Summer School