2. sednica 2022.

Predsednik Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta saziva 2. sednicu Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta, koja će se održati, u petak 25. 02. 2022. godine sa početkom u 09:00 časova elektronskim putem, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED

1. Usvajanje zapisnika sa 1. sednice Veća za doktorske studije održane 28. 01. 2022. godine

2. Usvajanje prijava doktorskih disertacija i imenovanje komisije za ocenu podobnosti, kandidata, teme i mentora za izradu doktorskih disertacija:

Psihologija:

Kandidat: Anđela Keljanović

Tema: Efekti indirektnih oblika kontakta na stavove i namere ponašanja kod dece iz manjinske grupe- Slučaj srpske zajednice na severu Kosova i Metohije

Komisija: dr Iris Žeželj, vanredni profesor za užu naučnu Psihologija, Filozofski fakultet, Beograd,  predsednik komisije, dr Olivera Radović, docent za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, univerzitet u Prištini, Kosovska Mitrovica.

Mentor 1: dr Bojana Bodroža, docent za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Mentor 2: dr Vladimir Mihić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Jezik i književnost:

Kandidat: Velimir Mladenović

Tema: Les guerres d’Elsa Triolet : romans, nouvelles, articles (1945-1957) (Ratovi Elze Triole: romani, novele, članci (1945-1957))

Komisija: dr Katarina Melić, redovni profesor za užu naučnu oblast Romanistika, Filološko-umetnički fakultet, Kragujevac, predsednik komisije, dr Bojana Stojanović-Pantović, redovni profesor za užu naučnu oblast Komparativna književnost, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Mentor 1: dr Pavle Sekeruš, redovni profesor za užu naučnu oblast Romanistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Mentor 2, nije član komisije: dr Pierre Loubier, redovni profesor za užu naučnu oblast Romanistika, Univerzitet za jezik i književnost, Laboratorija Forelis, Poatje, Francuska.

Kandidat: Marijana Jelisavčić

Tema: Horor fantastika u srpskoj prozi 19. veka

Komisija: dr Sava Damjanov, redovni profesor u penziji za za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad,  predsednik komisije, dr Goran Maksimović, redovni profesor za užu naučnu oblast Srpska književnost, Filozofski fakultet, Niš.

Mentor: dr Radoslav Eraković, redovni profesor za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet,  Novi Sad.

Kandidat: Janko Ivanović

Tema: Glagoli davanja u srpskom jeziku: leksičkosemantička i gramatička obeležja

Komisija: dr Gordana Štrbac, redovni profesor za užu naučnu oblast Srpski jezik i lingvistika, Filozofski fakultet,  Novi Sad, predsednik komisije, dr Marina Nikolić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Savremeni srpski jezik, Filozofski fakultet u Prištini, Kosovska Mitrovica.

Mentor: dr Milivoj Alanović, redovni profesor za užu naučnu oblast Srpski jezik i lingvistika, Filozofski fakultet,  Novi Sad.

Istorija:

Kandidat: Radovan Femić

Tema: Eparhija zahumsko-raška 1878–1908

Komisija: dr Nenad Ninković, vanredni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Borivoje Milošević, vanredni profesor za užu naučnu oblast Istorija, Filozofski fakultet, Banja Luka.

Mentor: dr Goran Vasin, vanredni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Kandidat: Natalija Dimić

Tema: Podeljena Nemačka i Jugoslavija (1945-1966): politički odnosi u Hladnom ratu

Komisija: dr Biljana Šimunović Bešlin, redovni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Slobodan Bjelica, redovni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Mile Bjelajac, naučni savetnik za užu naučnu oblast Istorija 20. veka, Institut za noviju istoriju Srbije, Beograd.

Mentor 1: dr Đorđe Đurić, redovni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Mentor 2, nije član komisije: dr Dragan Bogetić, naučni savetnik u penziji, dopisni član SANU, Institut za savremenu istoriju, Beograd.

2.1. Ponovno imenovanje komisije za ocenu podobnosti, kandidata, teme i mentora za izradu doktorske disertacije zbog prekoračenja roka od 60 dana predviđenog za pisanje izeštaja:

Metodika nastave:

Kandidat: Olivera Urošev Palalić

Tema: Primena ilustracije kao umetničkog sredstva u interpretaciji književnog dela u osnovnoj školi.

Komisija: dr Jasmina Jokić, redovni profesor  za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Nataša Stanković Šošo, docent za užu naučnu oblast Srpska književnost, Filološki fakultet, Beograd.

Mentor: dr Olivera Radulović, redovni profesor  za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Predsednik Veća za doktorske studije
                                                                                                      prof. dr Marko Škorić