4. sednica 2022.

Predsednik Veća doktorskih studija Filozofskog fakulteta saziva 4. sednicu Veća doktorskih studija Filozofskog fakulteta, koja će se održati, u petak 25. 03. 2022. godine sa početkom u 09:00 časova u sali za sednice P-9, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED

1. Usvajanje zapisnika sa 2. sednice Veća doktorskih studija održane 25. 02. 2022. godine

2. Usvajanje zapisnika sa vanredne sednice Veća doktorskih studija održane 18. 03. 2022. godine

3. Usvajanje prijava doktorskih disertacija i imenovanje komisije za ocenu podobnosti, kandidata, teme i mentora za izradu doktorskih disertacija

Jezik i književnost:

Kandidat: Smiljana Rakonjac

Tema: Jewish Identity in Philip Roth's Novels /Jevrejski identitet u romanima Filipa Rota

Komisija: dr Arijana Luburić Cvijanović, vandredni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Aleksandra Vukotić, docent za užu naučnu oblast Američka književnost, Filološki fakultet, Beograd.

Mentor: dr  Vladislava Gordić Petković, redovni profesor za užu naučnu oblast Engleska i američka književnost, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Kandidat: Slađana Mandić

Tema: Teorijsko-metodološki i praktični aspekti obrade fraznih glagola u rečnicima engleskog jezika.

Komisija: dr Tvrtko Prćić, redovni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Predrag Novakov, redovni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Dušan Stamenković, vanredni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Filozofski fakultet, Niš.

Mentor: dr Ana Halas Popović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Psihologija:

Kandidat: Tijana Radulović

Tema: Relacije radnih vrednosti i karijernih faza u kontekstu Superove teorije razvoja karijere

Komisija: dr Nebojša Majstorović, redovni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Petar Vrgović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Ljudski resursi i komunikacije, Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad.

Mentor: dr Jelica Petrović, redovni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.

4. Imenovanje komisija za ocenu i odbranu doktorskih disertacija:

Kandidat: Žolt Papišta

Tema: Konzeptuelle Dichotomie in metaphorischen Phraseologismen (Pojmovna dihotomija u metaforičkim frazeologizmima)

Komisija: dr Branislav Ivanović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Germanistika, Filološki fakultet, Beograd, predsednik komisije, dr Katalin Ozer, docent za užu naučnu oblast Gemanistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Mentor: dr Gordana Ristić, docent za užu naučnu oblast Germanistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Predsednik Veća doktorskih studija
                                                                                               prof. dr Marko Škorić