7. sednica 2022.

Predsednik Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta saziva 7. sednicu Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta, koja će se održati, u petak 02. 09. 2022. godine sa početkom u 09:00 časova u sali 114/I, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED

1. Usvajanje zapisnika sa 6. sednice Veća za doktorske studije održane 03. 06. 2022. godine

2. Usvajanje prijava doktorskih disertacija i imenovanje komisije za ocenu podobnosti, kandidata, teme i mentora za izradu doktorskih disertacija:

Jezik i književnost:

Kandidat: Kristina Topić
Tema: Poetičke odlike proznog stvaralaštva za djecu Aleksandra Popovića
Komisija: dr Ljiljana Pešikan Ljuštanović, redovni profesor u penziji, emeritus, za užu naučnu oblast Srpska i junoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Valentina Hamović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Književnost, Učiteljski fakultet, Beograd.
Mentor: prof. dr Dragoljub Perić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Interdisciplinarne doktorske studije u polju društveno-humanističkih nauka:

Kandidat: Norbert Šinković
Tema: Uokvirivanje vesti o epidemiji kovid 19 u srpskim štampanim medijima
Komisija: dr Dušan Ristić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Sociologija, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Danka Ninković Slavnić, docent za užu naučnu oblast Komunikologija, Fakultet političkih nauka, Beograd.
Mentor: dr Jelena Kleut, vanredni profesor za užu naučnu oblast Komunikologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Psihologija:

Kandidat: Aleksandra Kovač
Tema: Neurokognitivni status pacijentkinja obolelih od karcinoma dojke nakon lečenja hemioterapijom
Komisija: dr Petar Čolović, vandredni profesor za užu naučnu oblast Psihologija,  Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Aleksandra Pavlović, docent za užu naučnu oblast Neurologija, Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju, Beograd.
Mentor 1: dr Snežana Tovilović, docent za užu naučnu oblast Psihologija,  Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor 2: dr Vojislava Bugarski Ignjatović, redovni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Medicinski fakultet, Novi Sad.

3. Imenovanje komisija za ocenu i odbranu doktorskih disertacija:

Metodika nastave:

Kandidat: Nataša Vukićević
Tema: Interaktivni pristup realizaciji dečjeg muzičkog stvaralaštva u mlađim razredima osnovne škole
Komisija: dr Jovana Milutinović, redovni profesor za užu naučnu oblast Pedagogija, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Marija Zotović-Kostić, redovni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Danijela Sudzilovski, vanredni profesor za užu naučnu oblast Metodika nastave muzičke kulture, Pedagoški fakultet, Užice.
Mentor: dr Biljana Jeremić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Metodika nastave muzičke kulture, Pedagoški fakultet, Sombor.

Kandidat: Dragica Ranković
Tema: Značaj školovanja dece u bolničkim uslovima iz perspektive učitelja, roditelja i zdravstvenih radnika
Komisija: dr Slađana Zuković, redovni profesor za užu naučnu oblast Pedagogija, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Dragana Milutinović, redovni profesor za užu naučnu oblast Zdravstvena nega, Medicinski fakultet, Novi Sad.
Mentor: dr Jasmina Pekić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Predsednik Veća za doktorske studije
prof. dr Marko Škorić