7. седница 2022.

Председник Већа за докторске студије Филозофског факултета сазива 7. седницу Већа за докторске студије Филозофског факултета, која ће се одржати, у петак 02. 09. 2022. године са почетком у 09:00 часова у сали 114/I, за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД

1. Усвајање записника са 6. седнице Већа за докторске студије одржане 03. 06. 2022. године

2. Усвајање пријава докторских дисертација и именовање комисије за оцену подобности, кандидата, теме и ментора за израду докторских дисертација:

Језик и књижевност:

Кандидат: Кристина Топић
Тема: Поетичке одлике прозног стваралаштва за дјецу Александра Поповића
Комисија: др Љиљана Пешикан Љуштановић, редовни професор у пензији, емеритус, за ужу научну област Српска и јунословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Валентина Хамовић, ванредни професор за ужу научну област Књижевност, Учитељски факултет, Београд.
Ментор: проф. др Драгољуб Перић, ванредни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

Интердисциплинарне докторске студије у пољу друштвено-хуманистичких наука:

Кандидат: Норберт Шинковић
Тема: Уоквиривање вести о епидемији ковид 19 у српским штампаним медијима
Комисија: др Душан Ристић, ванредни професор за ужу научну област Социологија, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Данка Нинковић Славнић, доцент за ужу научну област Комуникологија, Факултет политичких наука, Београд.
Ментор: др Јелена Клеут, ванредни професор за ужу научну област Комуникологија, Филозофски факултет, Нови Сад.

Психологија:

Кандидат: Александра Ковач
Тема: Неурокогнитивни статус пацијенткиња оболелих од карцинома дојке након лечења хемиотерапијом
Комисија: др Петар Чоловић, вандредни професор за ужу научну област Психологија,  Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Александра Павловић, доцент за ужу научну област Неурологија, Факултет за специјалну едукацију и рехабилитацију, Београд.
Ментор 1: др Снежана Товиловић, доцент за ужу научну област Психологија,  Филозофски факултет, Нови Сад.
Ментор 2: др Војислава Бугарски Игњатовић, редовни професор за ужу научну област Психологија, Медицински факултет, Нови Сад.

3. Именовање комисија за оцену и одбрану докторских дисертација:

Методика наставе:

Кандидат: Наташа Вукићевић
Тема: Интерактивни приступ реализацији дечјег музичког стваралаштва у млађим разредима основне школе
Комисија: др Јована Милутиновић, редовни професор за ужу научну област Педагогија, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Марија Зотовић-Костић, редовни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад, др Данијела Судзиловски, ванредни професор за ужу научну област Методика наставе музичке културе, Педагошки факултет, Ужице.
Ментор: др Биљана Јеремић, ванредни професор за ужу научну област Методика наставе музичке културе, Педагошки факултет, Сомбор.

Кандидат: Драгица Ранковић
Тема: Значај школовања деце у болничким условима из перспективе учитеља, родитеља и здравствених радника
Комисија: др Слађана Зуковић, редовни професор за ужу научну област Педагогија, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Драгана Милутиновић, редовни професор за ужу научну област Здравствена нега, Медицински факултет, Нови Сад.
Ментор: др Јасмина Пекић, ванредни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад.

Председник Већа за докторске студије
проф. др Марко Шкорић