2. седница 2022.

Председник Већа за докторске студије Филозофског факултета сазива 2. седницу Већа за докторске студије Филозофског факултета, која ће се одржати, у петак 25. 02. 2022. године са почетком у 09:00 часова електронским путем, за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД

1. Усвајање записника са 1. седнице Већа за докторске студије одржане 28. 01. 2022. године

2. Усвајање пријава докторских дисертација и именовање комисије за оцену подобности, кандидата, теме и ментора за израду докторских дисертација:

Психологија:

Кандидат: Анђела Кељановић

Тема: Ефекти индиректних облика контакта на ставове и намере понашања код деце из мањинске групе- Случај српске заједнице на северу Косова и Метохије

Комисија: др Ирис Жежељ, ванредни професор за ужу научну Психологија, Филозофски факултет, Београд,  председник комисије, др Оливера Радовић, доцент за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, универзитет у Приштини, Косовска Митровица.

Ментор 1: др Бојана Бодрожа, доцент за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад.

Ментор 2: др Владимир Михић, ванредни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад.

Језик и књижевност:

Кандидат: Велимир Младеновић

Тема: Les guerres d’Elsa Triolet : romans, nouvelles, articles (1945-1957) (Ратови Елзе Триоле: романи, новеле, чланци (1945-1957))

Комисија: др Катарина Мелић, редовни професор за ужу научну област Романистика, Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац, председник комисије, др Бојана Стојановић-Пантовић, редовни професор за ужу научну област Компаративна књижевност, Филозофски факултет, Нови Сад.

Ментор 1: др Павле Секеруш, редовни професор за ужу научну област Романистика, Филозофски факултет, Нови Сад.

Ментор 2, није члан комисије: др Pierre Loubier, редовни професор за ужу научну област Романистика, Универзитет за језик и књижевност, Лабораторија Форелис, Поатје, Француска.

Кандидат: Маријана Јелисавчић

Тема: Хорор фантастика у српској прози 19. века

Комисија: др Сава Дамјанов, редовни професор у пензији за за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад,  председник комисије, др Горан Максимовић, редовни професор за ужу научну област Српска књижевност, Филозофски факултет, Ниш.

Ментор: др Радослав Ераковић, редовни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет,  Нови Сад.

Кандидат: Јанко Ивановић

Тема: Глаголи давања у српском језику: лексичкосемантичка и граматичка обележја

Комисија: др Гордана Штрбац, редовни професор за ужу научну област Српски језик и лингвистика, Филозофски факултет,  Нови Сад, председник комисије, др Марина Николић, ванредни професор за ужу научну област Савремени српски језик, Филозофски факултет у Приштини, Косовска Митровица.

Ментор: др Миливој Алановић, редовни професор за ужу научну област Српски језик и лингвистика, Филозофски факултет,  Нови Сад.

Историја:

Кандидат: Радован Фемић

Тема: Епархија захумско-рашка 1878–1908

Комисија: др Ненад Нинковић, ванредни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Боривоје Милошевић, ванредни професор за ужу научну област Историја, Филозофски факултет, Бања Лука.

Ментор: др Горан Васин, ванредни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет, Нови Сад.

Кандидат: Наталија Димић

Тема: Подељена Немачка и Југославија (1945-1966): политички односи у Хладном рату

Комисија: др Биљана Шимуновић Бешлин, редовни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Слободан Бјелица, редовни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет, Нови Сад, др Миле Бјелајац, научни саветник за ужу научну област Историја 20. века, Институт за новију историју Србије, Београд.

Ментор 1: др Ђорђе Ђурић, редовни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет, Нови Сад.

Ментор 2, није члан комисије: др Драган Богетић, научни саветник у пензији, дописни члан САНУ, Институт за савремену историју, Београд.

2.1. Поновно именовање комисије за оцену подобности, кандидата, теме и ментора за израду докторске дисертације због прекорачења рока од 60 дана предвиђеног за писање изештаја:

Методика наставе:

Кандидат: Оливера Урошев Палалић

Тема: Примена илустрације као уметничког средства у интерпретацији књижевног дела у основној школи.

Комисија: др Јасмина Јокић, редовни професор  за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Наташа Станковић Шошо, доцент за ужу научну област Српска књижевност, Филолошки факултет, Београд.

Ментор: др Оливера Радуловић, редовни професор  за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

Председник Већа за докторске студије
                                                                                                      проф. др Марко Шкорић