1. седница 2022.

Председник Већа за докторске студије Филозофског факултета сазива 1. седницу Већа за докторске студије Филозофског факултета, која ће се одржати, у петак 28. 01. 2022. године са почетком у 09:00 часова електронским путем, за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД

1. Усвајање записника са 9. седнице Већа за докторске студије одржане 26. 11. 2021. године

2. Усвајање пријава докторских дисертација и именовање комисије за оцену подобности, кандидата, теме и ментора за израду докторских дисертација:

Језик и књижевност:

Кандидат: Дајана Милованов
Тема: (Де)конструкција интимности у англо-америчкој исповедној поезији
Комисија: др Стеван Брадић, доцент  за ужу научну област Светска и компаративна књижевност са теоријом књижевности,  Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Бојана Вулин, ванредни професор за ужу научну област Англистика, Филозофски факултет, Нови Сад, др Станислава Бараћ, виши научни сарадник, Наука о књижевности, Институт за књижевноист и уметност, Београд.
Ментор, није члан комисије: др Соња Веселиновић, доцент за ужу научну област Светска и компаративна књижевност са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

Кандидат: Сара Мајсторовић
Тема: Поетика лика у прози Борислава Пекића
Комисија: др Часлав Николић, редовни професор за ужу научну област Српска књижевност, Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац, председник комисије, др Јелена Марићевић Балаж, доцент за ужу научну област  Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.
Ментор: др Слободан Владушић, редовни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад,

Методика наставе:
Кандидат:
Соња Алмажан
Тема: Значај и улога интегративне/интердисциплинарне наставе ликовне културе у процесу развоја предметних и међупредметних компетенција ученика основне школе
Комисија: др Јована Милутиновић, редовни професор  за ужу научну област Педагошке науке, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Миомира Ђурђановић, редовни професор за ужу научну област Педагошко-андрагошке науке, методика наставе, Факултет уметности, Ниш, др Даниела Королија Црквењаков, ванредни професор за ужу научну област Историјске, археолошке и класичне науке, Академија уметности, Нови Сад, др Биљана Лунгулов, доцент за ужу научну област Педагошке науке, Филозофски факултет, Нови Сад, др Кристинка Селаковић, доцент за ужу научну област Педагошко-андрагошке науке, методика наставе, Педагошки факултет у Ужицу, Универзитет у Крагујевцу.
Ментор, није члан комисије: др Сања Филиповић, редовни професор  за ужу научну област Меодика наставе - методика ликовног васпитања и образовања, Академија уметности, Нови Сад.

Филозофија:
Кандидат
: Душан Миленковић
Тема: Улога форме у естетици популарне музике: Ханслик, Грејсик и Шустерман
Комисија: др Дамир Смиљанић, редовни професор за ужу научну област Филозофске науке, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Ива Драшкић Вићановић, редовни професор за ужу научну област Филозофске науке, Филолошки факултет, Београд.
Ментор: др Уна Поповић, ванредни професор за ужу научну област Филозофске науке, Филозофски факултет, Нови Сад.

Социологија:
Кандидат
: Ана Тамара Девић
Тема: Научни и културни значај музикографске делатности Гезе Чата (1903-1912)
Комисија: др Јелена Клеут, ванредни професор за ужу научну област Комуникологија, председник комисије, др Есма Церковник, научни сарадник за ужу нучну област Музикологија, Универзитет у Цириху, Швајцарска.
Ментор: др Душан Ристић, ванредни професор за ужу научну област Социологија, Филозофски факултет, Нови Сад.

3. Именовање комисијe за оцену и одбрану докторскe дисертацијe:

Језик и књижевност:

Кандидат: Предраг Ковачевић
Тема: The Syntax and Semantics of Psych Verbs in English and Serbian (Синтакса и семантика психолошких глагола у енглеском и српском језику)
К
омисија: др Гордана Штрбац, ванредни професор за ужу научну област Српски језик и лингвистика, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Бранимир Станковић, ванредни професор за ужу научну област Српски језик, Филозофски факултет, Ниш, др Татјана Милићев, доцент за ужу научну област Англистика, Филозофски факултет, Нови Сад.
Ментор: др Сабина Халупка-Решетар, редовни професор за ужу научну област Англистика, Филозофски факултет, Нови Сад.

Кандидат: Луна Градиншћак
Тема: Метаноја у песништву Бранка Миљковића
Комисија: др Драган Бошковић, редовни професор за ужу научну област
Српска књижевност, Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац, председник комисије, др Драган Проле, редовни професор за ужу научну област Филозофске науке, Филозофски факултет, Нови Сад.
Ментор: др Слободан Владушић, редовни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

Психологија:
Кандидат:
Милан Ољача
Тема: Карактеристике починилаца кривичних дела: животна историја и особине личности
Комисија: др Снежана Смедеревац, редовни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Татјана Бугарски, редовни професор за ужу научну област Кривично право, Правни факултет, Нови Сад, др Душанка Митровић, редовни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад, др Валентина Баић, ванредни професор за Криминалистичко-психолошку ужу научну област, Криминалистичко-полицијски универзитет, Земун.
Ментор: др Петар Чоловић, ванредни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад.

Председник Већа за докторске студије
                                                                                               проф. др Марко Шкорић