1. sednica 2022.

Predsednik Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta saziva 1. sednicu Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta, koja će se održati, u petak 28. 01. 2022. godine sa početkom u 09:00 časova elektronskim putem, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED

1. Usvajanje zapisnika sa 9. sednice Veća za doktorske studije održane 26. 11. 2021. godine

2. Usvajanje prijava doktorskih disertacija i imenovanje komisije za ocenu podobnosti, kandidata, teme i mentora za izradu doktorskih disertacija:

Jezik i književnost:

Kandidat: Dajana Milovanov
Tema: (De)konstrukcija intimnosti u anglo-američkoj ispovednoj poeziji
Komisija: dr Stevan Bradić, docent  za užu naučnu oblast Svetska i komparativna književnost sa teorijom književnosti,  Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Bojana Vulin, vanredni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Stanislava Barać, viši naučni saradnik, Nauka o književnosti, Institut za književnoist i umetnost, Beograd.
Mentor, nije član komisije: dr Sonja Veselinović, docent za užu naučnu oblast Svetska i komparativna književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Kandidat: Sara Majstorović
Tema: Poetika lika u prozi Borislava Pekića
Komisija: dr Časlav Nikolić, redovni profesor za užu naučnu oblast Srpska književnost, Filološko-umetnički fakultet, Kragujevac, predsednik komisije, dr Jelena Marićević Balaž, docent za užu naučnu oblast  Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor: dr Slobodan Vladušić, redovni profesor za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad,

Metodika nastave:
Kandidat:
Sonja Almažan
Tema: Značaj i uloga integrativne/interdisciplinarne nastave likovne kulture u procesu razvoja predmetnih i međupredmetnih kompetencija učenika osnovne škole
Komisija: dr Jovana Milutinović, redovni profesor  za užu naučnu oblast Pedagoške nauke, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Miomira Đurđanović, redovni profesor za užu naučnu oblast Pedagoško-andragoške nauke, metodika nastave, Fakultet umetnosti, Niš, dr Daniela Korolija Crkvenjakov, vanredni profesor za užu naučnu oblast Istorijske, arheološke i klasične nauke, Akademija umetnosti, Novi Sad, dr Biljana Lungulov, docent za užu naučnu oblast Pedagoške nauke, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Kristinka Selaković, docent za užu naučnu oblast Pedagoško-andragoške nauke, metodika nastave, Pedagoški fakultet u Užicu, Univerzitet u Kragujevcu.
Mentor, nije član komisije: dr Sanja Filipović, redovni profesor  za užu naučnu oblast Meodika nastave - metodika likovnog vaspitanja i obrazovanja, Akademija umetnosti, Novi Sad.

Filozofija:
Kandidat
: Dušan Milenković
Tema: Uloga forme u estetici popularne muzike: Hanslik, Grejsik i Šusterman
Komisija: dr Damir Smiljanić, redovni profesor za užu naučnu oblast Filozofske nauke, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Iva Draškić Vićanović, redovni profesor za užu naučnu oblast Filozofske nauke, Filološki fakultet, Beograd.
Mentor: dr Una Popović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Filozofske nauke, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Sociologija:
Kandidat
: Ana Tamara Dević
Tema: Naučni i kulturni značaj muzikografske delatnosti Geze Čata (1903-1912)
Komisija: dr Jelena Kleut, vanredni profesor za užu naučnu oblast Komunikologija, predsednik komisije, dr Esma Cerkovnik, naučni saradnik za užu nučnu oblast Muzikologija, Univerzitet u Cirihu, Švajcarska.
Mentor: dr Dušan Ristić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Sociologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.

3. Imenovanje komisije za ocenu i odbranu doktorske disertacije:

Jezik i književnost:

Kandidat: Predrag Kovačević
Tema: The Syntax and Semantics of Psych Verbs in English and Serbian (Sintaksa i semantika psiholoških glagola u engleskom i srpskom jeziku)
K
omisija: dr Gordana Štrbac, vanredni profesor za užu naučnu oblast Srpski jezik i lingvistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Branimir Stanković, vanredni profesor za užu naučnu oblast Srpski jezik, Filozofski fakultet, Niš, dr Tatjana Milićev, docent za užu naučnu oblast Anglistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor: dr Sabina Halupka-Rešetar, redovni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Kandidat: Luna Gradinšćak
Tema: Metanoja u pesništvu Branka Miljkovića
Komisija: dr Dragan Bošković, redovni profesor za užu naučnu oblast
Srpska književnost, Filološko-umetnički fakultet, Kragujevac, predsednik komisije, dr Dragan Prole, redovni profesor za užu naučnu oblast Filozofske nauke, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor: dr Slobodan Vladušić, redovni profesor za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Psihologija:
Kandidat:
Milan Oljača
Tema: Karakteristike počinilaca krivičnih dela: životna istorija i osobine ličnosti
Komisija: dr Snežana Smederevac, redovni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Tatjana Bugarski, redovni profesor za užu naučnu oblast Krivično pravo, Pravni fakultet, Novi Sad, dr Dušanka Mitrović, redovni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Valentina Baić, vanredni profesor za Kriminalističko-psihološku užu naučnu oblast, Kriminalističko-policijski univerzitet, Zemun.
Mentor: dr Petar Čolović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Predsednik Veća za doktorske studije
                                                                                               prof. dr Marko Škorić