6. sednica 2022.

Predsednik Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta saziva 6. sednicu Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta, koja će se održati, u petak 03. 06. 2022. godine sa početkom u 09:00 časova u sali 114/I, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED

1. Usvajanje zapisnika sa 5. sednice Veća za doktorske studije održane 05. 05. 2022. godine

2. Usvajanje prijava doktorskih disertacija i imenovanje komisije za ocenu podobnosti, kandidata, teme i mentora za izradu doktorskih disertacija:

Jezik i književnost:

Kandidat: Ivana Marinkov Čolak
Tema: Narrative Konstruktionen von Gender in Friedrich de la Motte Fouqués fantastischen Prosawerken (Narativne konstrukcije roda u fantastičnoj prozi Fridriha de la Mot Fukea)
Komisija: dr Anđelka Krstanović-Janković, vanredni profesor za užu naučnu oblast Specifične književnosti-nemačka književnost, Filološki fakultet Univerziteta u Banja Luci, predsednik komisije, dr Ivana Pajić, docent za užu naučnu oblast Germanistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Ana Mitrevski, docent za užu naučnu oblast Germanistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor: dr  Milica Pasula, vanredni profesor za užu naučnu oblast Germanistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Filozofija:

Kandidat: Tanja Todorović
Tema: Fenomenologija sećanja i mašte; Svest o onome što nije tu.
Komisija: dr Damir Smiljanić, redovni profesor za užu naučnu oblast Filozofske nauke, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Aleksandar Čučković, redovni profesor za užu naučnu oblast Filozofske nauke, Ekonomski fakultet, Subotica.
Mentor: dr Dragan Prole, redovni profesor za užu naučnu oblast Filozofske nauke, Filozofski fakultet, Novi Sad.

3. Imenovanje komisija za ocenu i odbranu doktorskih disertacija:

Metodika nastave:

Kandidat: Nataša Đuragić
Tema: Stavovi budućih vaspitača prema značaju muzičkog vaspitanja za decu predškolskog uzrasta
Komisija: dr Stanislava Marić-Jurišin, docent za užu naučnu oblast Pedagogija, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Ira Prodanov-Krajišnik, redovni profesor za užu naučnu oblast Muzikologija, Akademija umetnosti, Novi Sad.
Mentor: dr Vladimir Mihić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Predsednik Veća za doktorske studije
                                                                                               prof. dr Marko Škorić