8. седница 2022.

Председник Већа за докторске студије Филозофског факултета сазива 8. седницу Већа за докторске студије Филозофског факултета, која ће се одржати, у петак 30. 09. 2022. године са почетком у 09:00 часова у кино сали, за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД
(материјал за седницу, 80MB)

1. Усвајање записника са 7. седнице Већа за докторске студије одржане 02. 09. 2022. године

2. Усвајање пријава докторских дисертација и именовање комисије за оцену подобности, кандидата, теме и ментора за израду докторских дисертација:

Језик и књижевност:

Кандидат: Милена Кулић

Тема: Теоријскo-критичка мисао Слободана Селенића о драмској уметности

Комисија: др Драган Станић, редовни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Горана Раичевић, редовни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, др Невена Варница, ванредни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, др Ксенија Радуловић, ванредни професор за ужу научну област: Историја позоришта и драме, Факултет драмских уметности, Београд.

Ментор: др Љиљана Пешикан Љуштановић, професор емеритус, за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

Кандидат: Катарина Пантовић

Тема: Кафкијански елементи у песништву Васка Попе

Комисија: др Соња Веселиновић, ванредни професор за ужу научну област Светска и компаративна књижевност са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Марко Аврамовић, научни сарадник за ужу научну област Језик и књижевност, Институт за књижевност и уметност,  Београд.

Ментор: др Владимир Гвозден, редовни професор за ужу научну област Светска и компаративна књижевност са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

Историја:

Кандидат: Растислав Стојсављевић

Тема: Климатске прилике на Балканском полуострву у средњем веку.

Комисија: др Ненад Лемајић, редовни професор за ужу научну област Медијевистика, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Ђура Харди, редовни професор за ужу научну област Медијевистика, Филозофски факултет, Нови Сад, др Биљана Басарин, редовни професор за ужу научну област Физичка географија, Природно-математички факултет, Нови Сад.

Ментор: др Борис Стојковски,  ванредни професор за ужу научну област Медијевистика, Филозофски факултет Нови Сад.

3. Именовање комисија за оцену и одбрану докторских дисертација:

Историја:

Кандидат: Марија Андрић

Тема: Венеција и трговци са османског Балкана: Статус и услови пословања (16-18. век)

Комисија: др ​Ђорђе Ђурић​, ванредни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет Нови Сад, председник комисије, др ​Јелена Илић-Мандић​, научни сарадник  за ужу научну област Историја Срба 16–18. века, Историјски институт Београд, др ​Мирослав Павловић​, доцент за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет Нови Сад.

Ментор: др Бранко Бешлин, редовни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет Нови Сад.

Језик и књижевност:

Кандидат: Ана Римар Симуновић

Тема: Мит завичаја у стваралаштву Михајла Ковача у контексту рецепције украјинске књижевности

Комисија: др Ивана Живанчевић Секеруш, редовни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Јулија Драгојловић, доцент за ужу научну област Украјинистика, Филолошки факултет,  Београд.

Ментор: др Људмила Поповић, редовни професор за ужу научну област Украјински језик и књижевност, Филолошки факултет, Београд и Филозофски факултет, Нови Сад.

Председник Већа за докторске студије
                                                                                               проф. др Марко Шкорић