1. седницa Наставно-научног већа у 2021. години

Декан Филозофског факултета сазива 1. седницу Наставно-научног већа Филозофског факултета, која ће се одржати електронским путем за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД

1. Предлог броја студената за упис у прву годину основних, мастер и докторских академских студија у школску 2021/2022. годину

2. Усвајање табеле 5.1 ОАС Журналистика

Дана 11. јануара 2021. године из НАТ-а је стигао захтев да се допуни документација за студијске програме ОАС Журналистика и МАС Комуникологија. С обзиром на то да је посета Рецензентске комисије најављена већ за 26. јануар, Дневни ред Наставно-научног већа Факултета је морао бити проширен још једном тачком, која подразумева усвајање нове табеле 5.1 ОАС Журналистика.

Једна од тражених измена јесте да се на ОАС Журналистика укине распон ЕСПБ, који је за све четири године износио 240–258, иако је стандардима о акредитацији предвиђено да студент треба да стекне најмање 240 ЕСПБ на ОАС. Напомињем да е-формулар није показивао никакве грешке при уносу података.

Након консултација са шефом Одсека за медијске студије одлучено је да се поступи по сугестијама Рецензентске комисије, како се не би одлагао поступак акредитације овог програма. Зато је на свим изборним позицијама уједначен број ЕСПБ, тако да сви студенти на овом програму могу сада да остваре равно 240 ЕСПБ. Подразумева се да су потребне измене унете и у силабусе одговарајућих предмета.

Декан Филозофског факултета
Проф. др Ивана Живанчевић Секеруш