7. седницa Наставно-научног већа у 2021. години

Декан Филозофског факултета сазива 7. седницу Наставно-научног већа Факултета која ће се одржати електронским путем од 19. до 21. маја 2021. године за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД

1. Сагласности

Одсек за историју

Молба доц. др Владимира Михајловића Наставно-научном већу да да сагласност за учешће на конкурсу код Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност за финансирање краткорочних пројеката од посебног интереса за одрживи развој Војводине под називом Биоархеолошке анализе касногвозденодопског групног гроба са Гомолаве. Пројекат је планиран у сарадњи са стручњацима из Института Биосенс и уз спољашњу сарадњу са Музејом Војводине и Лабораторијом за антропологију Медицинског факултета Универзитета у Београду.

Молба проф. др Ђуре Хардија, проф. др Светозара Бошкова и проф. др Бориса Стојковског Наставно-научном већу да да сагласност за учешће на конкурсу код Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност за финансирање краткорочних пројеката од посебног интереса за одрживи развој Војводине под називом Угрожени и нестали сакрални објекти у АП Војводини и њихово културно наслеђе.

Одсек за педагогију

Молба проф. др Слађане Зуковић Наставно-научном већу да да сагласност за учешће на конкурсу код Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност за финансирање краткорочних пројеката од посебног интереса за одрживи развој Војводине под називом Настава на даљину током пандемије Covid-19: задовољство ученика и укљученост родитеља. Учесници на пројекту биће: проф. др Слађана Зуковић, проф. др Оливера Кнежевић Флорић, доц. др Стефан Нинковић, Сенка Слијепчевић, асистент и Душица Стојадиновић, истраживач сарадник.

Одсек за психологију

Молба проф. др Бојане Динић и доц. др Иване Јаковљев Наставно-научном већу да да сагласност за учешће на конкурсу код Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност за финансирање краткорочних пројеката од посебног интереса за одрживи развој Војводине под називом: Промене у туристичком искуству услед пандемије COVID-19 – Импликације за агилно управљање туристичком понудом Војводине. Носилац пројекта је Природно-математички факултет у Новом Саду, Департман за географију, туризам и хотелијерство.

Молба проф. др Зденке Нововић Наставно-научном већу да да сагласност за учешће на конкурсу код Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност за финансирање краткорочних пројеката од посебног интереса за одрживи развој Војводине под називом: Адаптација светски признатих инструмената за процену емоционалних поремећаја: допринос клиничкој и научној пракси Србије. Истраживачки тим чине проф. др Зденка Нововић, проф. др Љиљана Михић, проф. др Бојан Јаничић и доц. др Снежана Товиловић.

Молба проф. др Јелице Петровић Наставно-научном већу да да сагласност за учешће на конкурсу код Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност за финансирање краткорочних пројеката од посебног интереса за одрживи развој Војводине под називом: Области, обрасци и квалитет интеракције родитеља и деце у породицама у Војводини у условима  КОВИД пандемије. Истраживачки тим чине проф. др Јелица Петровић, проф. др Марија Зотовић Костић, проф. др Бојана Динић, др Јована Трбојевић, истраживач-сарадник и Марина Орос, асистент.

Одсек за романистику

Молба Одсека за романистику Наставно-научном већу да да сагласност за учешће у регионалном пројекту ALLIANCE FRANCO-BALKANIQUE: POUR ENSEIGNEMENTS ET RECHERRCHE EUROPEENS (Франкобалканска алијанса за европску наставу и истраживања) који ће бити пријављен на конкурсу код Министарства за Европу и спољне послове Републике Француске у оквиру програма Високо образовање на Западном Балкану. Носилац пројекта је Универзитет у Поатјеу. Учесници са Одсека за романистику ће бити: проф. др Тамара Валчић Булић, проф. др Татјана Ђурин, доц. др Наташа Поповић и др Небојша Влашкалић.

Молба Одсека за романистику Наставно-научном већу да да сагласност за учешће у регионалном пројекту Тourisme, culture et enseignement du FLE en contexte universitaire: Macédoine du Nord, Monténégro, Serbie (Туризам, култура и настава француског језика у универзитетском контексту: Северна Македонија, Црна Гора, Србија) који ће бити пријављен на конкурсу код Министарства за Европу и спољне послове Републике Француске у оквиру програма Високо образовање на Западном Балкану. Носилац пројекта је Универзитет Пол Валери Монпеље 3. Учесници са Одсека за романистику ће бити: доц. др Вања Манић Матић, проф. др Татјана Ђурин, доц. др Наташа Поповић и др Небојша Влашкалић.

Молба проф. др Александре Блатешић Наставно-научном већу да да сагласност за учешће на конкурсу код Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност за финансирање краткорочних пројеката од посебног интереса за одрживи развој Војводине под називом: Дигитализација универзитетске наставе језика, књижевности и културе: изазови, решења и перспективе у склопу одрживог развоја АП Војводине. Истраживачки тим чине проф. др Александра Блатешић, проф. др Борислава Ераковић, доц. др Јагода Топалов, Јелена Борљин, асистент, мср Весна Булатовић (Факултет техничких наука, Нови Сад) и доц. др Душан Шакан (Факултет за правне и пословне студије „Др Лазар Вркатић“, Нови Сад).

Одсек за српски језик и лингвистику

Молба проф. др Јасмине Дражић Наставно-научном већу да да сагласност за учешће на конкурсу код Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност за финансирање краткорочних пројеката од посебног интереса за одрживи развој Војводине под називом: Усавршавање знања српског језика и културе код страних студената на размени на Универзитету у Новом Саду (Advancing the knowledge of Serbian language and culture in foreign exchange students at the University of Novi Sad).  Истраживачки тим чине проф. др Јасмина Дражић, проф. др Душанка Звекић Душановић, проф. др Јелена Ајџановић, проф. др Наташа Киш, проф. др Олга Панић Кавгић, проф. др Соња Филиповић Ковачевић, проф. др Сања Кример Габоровић (Грађевински факултет Суботица), проф. др Александар Кавгић и доц. др Биљана Бабић.

Остало

Молба др Милице Лазић, научног сарадника, Наставно-научном већу да да сагласност за учешће на конкурсу код Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност за финансирање краткорочних пројеката од посебног интереса за одрживи развој Војводине под називом: Развој и адаптација психодијагностичких средстава за евалуацију и праћење тока психолошког третмана. Истраживачки тим чине др Милица Лазић, научни сарадник, проф. др Весна Гаврилов-Јерковић, Милица Станисављевић, истраживач-приправник, и Јована Ковач, истраживач приправник.

Молба проф. др Бориса Попова, проф. др Јоване Чикић, доц. др Бојане Бодроже, доц. др Смиљане Милинков и доц. др Јелене Матановић Наставно-научном већу да да сагласност за учешће на конкурсу код Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност за финансирање краткорочних пројеката од посебног интереса за одрживи развој Војводине под називом: Ка сигурном Универзитету: студентска перцепција проблема сексуалног узнемиравања и злостављања.

Молба доц. др Бојане Ковачевић Петровић Наставно-научном већу да да сагласност Ибероамеричком центру и Центру за предузетништво Филозофског факултета да конкуришу за HEINNOVATE пројекат ENTREPRENEURSHIP AND DIGITAL TRANSOFRMATION. UNIVERSITY SPIN-OFF OR START-UP BOOST.Носилац пројекта је Универзитет у Севиљи, а партнер Centrale Supelec из Париза.

Декан Филозофског факултета
Проф. др Ивана Живанчевић Секеруш

Врх стране