1. sednica Nastavno-naučnog veća u 2021. godini

Dekan Filozofskog fakulteta saziva 1. sednicu Nastavno-naučnog veća Filozofskog fakulteta, koja će se održati elektronskim putem za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED

1. Predlog broja studenata za upis u prvu godinu osnovnih, master i doktorskih akademskih studija u školsku 2021/2022. godinu

2. Usvajanje tabele 5.1 OAS Žurnalistika

Dana 11. januara 2021. godine iz NAT-a je stigao zahtev da se dopuni dokumentacija za studijske programe OAS Žurnalistika i MAS Komunikologija. S obzirom na to da je poseta Recenzentske komisije najavljena već za 26. januar, Dnevni red Nastavno-naučnog veća Fakulteta je morao biti proširen još jednom tačkom, koja podrazumeva usvajanje nove tabele 5.1 OAS Žurnalistika.

Jedna od traženih izmena jeste da se na OAS Žurnalistika ukine raspon ESPB, koji je za sve četiri godine iznosio 240–258, iako je standardima o akreditaciji predviđeno da student treba da stekne najmanje 240 ESPB na OAS. Napominjem da e-formular nije pokazivao nikakve greške pri unosu podataka.

Nakon konsultacija sa šefom Odseka za medijske studije odlučeno je da se postupi po sugestijama Recenzentske komisije, kako se ne bi odlagao postupak akreditacije ovog programa. Zato je na svim izbornim pozicijama ujednačen broj ESPB, tako da svi studenti na ovom programu mogu sada da ostvare ravno 240 ESPB. Podrazumeva se da su potrebne izmene unete i u silabuse odgovarajućih predmeta.

Dekan Filozofskog fakulteta
Prof. dr Ivana Živančević Sekeruš