Амбасадор Португала посетио Филозофски факултет

Опште

Дана 11. априла 2024. године, Филозофски факултет је имао прилике да по први пут угости Њ. Е. Жозеа Велеша Кароса, новог амбасадора Португала, који се у пратњи заменика, Жоаоа Мелоа Алвима, и асистенткиње за програм културе, Маје Шпањевић Кешељ, састао са деканицом проф. др Иваном Живачевић-Секеруш и продеканом за међународну сарадњу, проф. др Зораном Пауновићем и представницима Канцеларије за међународну сарадњу.  На састанку се разговарало о даљој сарадњи са Амбасадом, Институтом Камоиш и португалским универзитетима, настави португалског језика за студенте и грађанство, као и разноврсним културним догађајима који су у плану за текућу годину. Португалски се на Филозофском факултету учи дугих 14 година, а од 2017. године је под окриљем сарадње са Амбасадом у склопу факултета основан Центар за португалски језик, којим руководи тренутни лектор, Жоел Алвеш.

• /uploads/attachment/vest/907/IMG_7946_m.png
  • /uploads/attachment/vest/907/IMG_7934.JPG