Ambasador Portugala posetio Filozofski fakultet

Opšte

Dana 11. aprila 2024. godine, Filozofski fakultet je imao prilike da po prvi put ugosti Nj. E. Žozea Veleša Karosa, novog ambasadora Portugala, koji se u pratnji zamenika, Žoaoa Meloa Alvima, i asistentkinje za program kulture, Maje Španjević Kešelj, sastao sa dekanicom prof. dr Ivanom Živačević-Sekeruš i prodekanom za međunarodnu saradnju, prof. dr Zoranom Paunovićem i predstavnicima Kancelarije za međunarodnu saradnju.  Na sastanku se razgovaralo o daljoj saradnji sa Ambasadom, Institutom Kamoiš i portugalskim univerzitetima, nastavi portugalskog jezika za studente i građanstvo, kao i raznovrsnim kulturnim događajima koji su u planu za tekuću godinu. Portugalski se na Filozofskom fakultetu uči dugih 14 godina, a od 2017. godine je pod okriljem saradnje sa Ambasadom u sklopu fakulteta osnovan Centar za portugalski jezik, kojim rukovodi trenutni lektor, Žoel Alveš.

• /uploads/attachment/vest/907/IMG_7946_m.png
  • /uploads/attachment/vest/907/IMG_7934.JPG