7. седница 2023.

Председник Већа за докторске студије Филозофског факултета сазива 7. седницу Већа за докторске студије Филозофског факултета, која ће се одржати, у петак 27. 10. 2023. године са почетком у 09:00 часова у просторији 114/I, за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД

1. Усвајање записника са 6. седнице Већа за докторске студије одржане 29. 09. 2023. године

2. Усвајање пријава докторских дисертација и именовање комисије за оцену подобности, кандидата, теме и ментора за израду докторских дисертација:

Језик и књижевност:

Кандидат: Тања Којић

Тема: Породица, љубав и брак у приповијеткама Вељка Петровића.

Комисија: др Зорица Хаџић, редовни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Миливој Ненин, редовни професор у пензији и дописни члан САНУ, за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности.

Ментор: др Горана Раичевић, редовни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

Историја:

Кандидат: Душко Топаловић

Тема: Развој српско-шведских културних, дипломатских и економских односа до стварања Југославије.

Комисија: др Бранко Бешлин, редовни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Славенко Терзић, научни саветник за ужу научну област Национална историја новог века, Историјски институт, Београд, др Мирослав Павловић, доцент за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет, Нови Сад.

Ментор: др Ђорђе Ђурић, редовни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет, Нови Сад.

3. Именовање комисија за оцену и одбрану докторских дисертација:

Педагогија:

Кандидат: Ана Вукобрат

Тема: Социјална интеракција деце са развојним сметњама у програму предшколског васпитања и образовања усмереном на односе

Комисија: др Станислава Марић-Јуришин, доцент за ужу научну област Педагогија, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Тамара Прибишев-Белеслин, редовни професор за ужу научну област Општа педагогија и Методика васпитно-образовног рада, Филозофски факултет, Бања Лука.

Ментор: др Јасмина Клеменовић, редовни професор за ужу научну област Педагогија, Филозофски факултет, Нови Сад, ментор.

Психологија:

Кандидат: Слађана Луковић

Тема: Зона наредног развоја и будући развој: лонгитудинално испитивање повезаности постигнућа деце и адолесцената

Комисија: др Јасмина Пекић, ванредни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Александер Бауцал, редовни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Београд, др Мирјана Беара, ванредни професор за ужу научну област Психологија, Филолошко-уметнички факултет, Универзитет у Крагујевцу.

Ментор: др Марија Зотовић-Костић, редовни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад.

4. Разно

Председник Већа за докторске студије