4. sednica 2024.

Predsednik Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta saziva 4. sednicu Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta, koja će se održati, u petak 26. 04. 2024. godine sa početkom u 09:00 časova u sali 114/I, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED
(prilog, 171 MB)

1. Usvajanje zapisnika sa 3. sednice Veća za doktorske studije održane 01. 04. 2024. godine

2. Usvajanje prijava doktorskih disertacija i imenovanje komisije za ocenu podobnosti, kandidata, teme i mentora za izradu doktorskih disertacija:

Jezik i književnost:

Kandidat: Žarko Milenković
Tema: Egzistencijalistička poetika Novice Tadića
Komisija: dr Sonja Veselinović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Komparativa i svetska književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Vladimir Gvozden, redovni profesor za užu naučnu oblast Komparativa i svetska književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Jelena Mladenović, docent za užu načnu oblast Srpska književnost 20. veka, Filozofski fakultet, Niš.
Mentor: dr Bojana Stojanović Pantović, redovni profesor za užu naučnu oblast Komparativa i svetska književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Kandidat: Hargita Vaštag Gažo
Tema: Život i rad Artura Munka – Biografska monografija /Munk Artúr élete és munkái – Életrajzi monográfia
Komisija: dr Eva Toldi, redovni profesor za užu naučnu oblast Mađarska književnost sa komparatistikom i teorijom književnosti, Filozofski fakultet u Novom Sadu, predsednik komisije, dr Hargita Horvat Futo, redovni profesor za užu naučnu oblast Mađarska književnost sa komparatistikom i teorijom književnosti, Filozofski fakultet u Novom Sadu, dr Marko Čudić, redovni profesor za užu naučnu oblast Mađarska književnost, Filološki fakultet, Beograd.
Mentor:  dr Čila Utaši, vanredni profesor za užu naučnu oblast Mađarska književnost sa komparatistikom i teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Interdisciplinarne doktorske studije u polju društveno-humanističkih nauka:

Kandidat: Draga Gajić
Tema: Komunikacija za razvoj kao alat borbe protiv rodno zasnovanog nasilja: analiza digitalne diplomatije u Republici Srbiji i Bosni i Hercegovini
Komisija: dr Jelena Kleut vanredni profesor za užu naučnu oblast Komunikologija, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Dejan Pralica, redovni profesor za užu naučnu oblast Novinarstvo, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Nataša Simeunović Bajić, vanredi profesor za užu naučnu oblast Komunikologija, jezik i studije medija, Filozofski fakultet, Niš.
Mentor, nije član komisije: dr Smiljana Milinkov, vanredni profesor za užu naučnu oblast Novinarstvo, Filozofski fakultet, Novi Sad.

3. Imenovanje komisija za ocenu i odbranu doktorskih disertacija:

Metodika nastave:
Kandidat: Olivera Urošev Palalić
Tema: Primena ilustracije kao umetničkog sredstva u interpretaciji književnog dela u osnovnoj školi
Komisija: dr Jasmina Jokić, redovni profesor  za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Nataša Stanković Šošo, docent za užu naučnu oblast Srpska književnost, Filološki fakultet, Beograd.
Mentor: dr Olivera Radulović, redovni profesor  za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Jezik i književnost:

Kandidat: Dajana Milovanov
Tema: (De)konstrukcija intimnosti u anglo-američkoj ispovednoj poeziji
Komisija: dr Stevan Bradić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Svetska i komparativna književnost sa teorijom književnosti,  Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Bojana Vujin, vanredni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Stanislava Barać, viši naučni saradnik, Nauka o književnosti, Institut za književnoist i umetnost, Beograd.
Mentor: dr Sonja Veselinović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Svetska i komparativna književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Kandidat: Slađana Mandić
Tema: Teorijsko-metodološki i praktični aspekti obrade fraznih glagola u rečnicima engleskog jezika
Komisija: dr Sanja Krimer Gaborović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Građevinski fakultet, Beograd, predsednik komisije, dr Predrag Novakov, redovni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor: dr Ana Halas Popović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.

4. Razno:

Predsednik Veća za doktorske studije