2. sednica 2024.

Predsednik Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta saziva 2. sednicu Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta, koja će se održati, u petak 01. 03. 2024. godine sa početkom u 09:00 časova u prostoriji 114/I, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED

1. Usvajanje zapisnika sa 1. sednice Veća za doktorske studije održane 26. 01. 2024. godine

2. Usvajanje prijava doktorskih disertacija i imenovanje komisije za ocenu podobnosti, kandidata, teme i mentora za izradu doktorskih disertacija:

Istorija:

Kandidat: Vojislav Živković
Tema: Barska arhiepiskopija pod srpskom vlašću u srednjem veku
Komisija: dr Nanad Lemajić, redovni profesor za užu naučnu oblast Medijevistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Milica Kisić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Medijevistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Marijan Premović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Istorija srednjeg veka, Filozofski fakultet, Nikšić.
Mentor 1: dr Snežana Božanić, redovni profesor za užu naučnu oblast Medijevistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor 2: dr Katarina Mitrović, viši naučni saradnik za užu naučnu oblast Medijevistika, Filozofski fakultet, Beograd.

Filozofija:

Kandidat: Andrija Jurić
Tema: Ideja egologije: aspekti filozofskog promišljanja jastva
Komisija: dr Dragan Prole, redovni profesor za užu naučna oblast Filozofske nauke,  Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Duško Prelević, redovni  profesor za užu naučnu oblast Opšta filozofija, Filozofski fakultet, Beograd.
Mentor: dr Damir Smiljanić, redovni profesor za užu načnu oblast Filozofske nauke, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Psihologija:

Kandidat: Nataša Mihajlović
Tema: Perceptivni i kognitivni faktori usmeravanja pažnje u zadatku vizuelne pretrage
Komisija: dr Slobodan Marković, redovni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Beograd, predsednik komisije, dr Oliver Tošković, vanredni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Beograd, dr Ivana Jakovljev, docent za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor: dr Sunčica Zdravković, redovni profesor za užu načnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.

3. Imenovanje komisija za ocenu i odbranu doktorskih disertacija:

Jezik i književnost:

Kandidat: Tomislav Bukatarević
Tema: Engleski sufiksi – able i – ible i srpski sufiksi –ljiv i –iv: uporedna formalna i sadržinska analiza
Komisija: dr Milan Ajdžanović, redovni profesor za užu naučnu Srpski jezik i lingvistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Sanja Krimer Gaborović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Strani jezik – Engleski jezik, Građevinski fakultet, Subotica.
Mentor: dr Tvrtko Prćić, redovni profesor za užu naučnu oblast Engleski jezik i lingvistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Sociologija:

Kandidat: Lidija Terek
Tema: Teorije neutralizacije i normalizacije nasilja kao analitički okvir za objašnjenje nasilnog ponašanja dece i mladih u Srbiji
Komisija: dr Jovana Čikić, vanredni profesor  za užu naučnu oblast Sociologija,  Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Marica Petrović, docent za užu naučnu oblast Sociologija, Poljoprivredni fakultet, Novi Sad.
Mentor 1: dr Ana Bilinović Rajačić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Sociologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor 2: dr Aleksej Kišjuhas, vanredni profesor  za užu naučnu oblast Sociologija,  Filozofski fakultet, Novi Sad.

Istorija:

Kandidat: Ljiljana Puzović
Tema: Demografske i privredne prilike u Bačkoj i Bodroškoj županiji (1699-1730)
Komisija: dr Đorđe Đurić, redovni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Zoltan Đere, redovni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Miloš Ković, redovni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet, Beograd, dr Miroslav Pavlović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor: dr Branko Bešlin, redovni profesor za užu naučnu oblast Istorija modernog doba, Filozofski fakultet, Novi Sad.

4. Promena mentora i imenovanje komisije za ocenu i odbranu doktorske disertacije:

Jezik i književnost:

Kandidat: Ivana Zorica-Samardžić
Tema: Kontrastivna analiza tekstne vrste poslovno pismo na nemačkom i srpskom jeziku
Komisija: dr Gordana Ristić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Germanistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Strahinja Stepanov, vanredni profeso  za užu naučnu oblast Srpski jezik i lingvistika, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Branislav Ivanović, redovni profesor za užu naučnu oblast Germanistika, Filološki fakultet, Beograd.
Mentor: dr Žolt Papišta, docent za užu naučnu oblast Germanistika, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Predsednik Veća za doktorske studije
prof. dr Marko Škorić