3. sednica 2024.

Predsednik Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta saziva 3. sednicu Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta, koja će se održati, u petak 29. 03. 2024. godine sa početkom u 09:00 časova u prostoriji 114/I, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED

1. Usvajanje zapisnika sa 2. sednice Veća za doktorske studije održane 01. 03. 2024. godine

2. Usvajanje prijava doktorskih disertacija i imenovanje komisije za ocenu podobnosti, kandidata, teme i mentora za izradu doktorskih disertacija:

Jezik i književnost:

Kandidat: Žarko Milenković
Tema: Egzistencijalistička poetika Novice Tadića
Komisija: dr Sonja Veselinović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Komparativa i svetska književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Vladimir Gvozden, redovni profesor za užu naučnu oblast Komparativa i svetska književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Jelena Mladenović, docent za užu načnu oblast Srpska književnost 20. veka, Filozofski fakultet, Niš.
Mentor: dr Bojana Stojanović Pantović, redovni profesor za užu naučnu oblast Komparativa i svetska književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

3. Imenovanje komisija za ocenu i odbranu doktorskih disertacija:

Psihologija:

Kandidat: Dragana Jelić
Tema: Uloga radnih i ličnih zahteva i resursa u predikciji blagostanja zaposlenih i organizacijskih ishoda
Komisija: dr Jelena Matanović, docent za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Milica Vukelić, docent za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Beograd,
Mentor: dr Boris Popov, vanredni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad

Filozfija:

Kandidat: Tanja Todorović
Tema: Fenomenologija sećanja i mašte: svest o onome što nije
Komisija: dr Damir Smiljanić, redovni profesor za užu naučnu oblast Filozofske nauke, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Mark Lošonc, naučni saradnik za užu naučnu oblast Filozofske nauke, Institut za filozofiju i društvenu teoriju, Beograd.
Mentor: dr Dragan Prole, redovni profesor za užu naučnu oblast Filozofske nauke, Filozofski fakultet, Novi Sad.

4. Razno:

Predsednik Veća za doktorske studije