1. sednica 2024.

Predsednik Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta saziva 1. sednicu Veća za doktorske studije Filozofskog fakulteta, koja će se održati, u petak 26. 01. 2024. godine sa početkom u 09:00 časova u prostoriji 114/I, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED

1. Usvajanje zapisnika sa 8. sednice Veća za doktorske studije održane 30. 11. 2023. godine

2. Usvajanje prijava doktorskih disertacija i imenovanje komisije za ocenu podobnosti, kandidata, teme i mentora za izradu doktorskih disertacija:

Jezik i književnost:

Kandidat: Nikolina Đukanović
Tema: Transpozicije Elektre, Medeje i Jokaste u dramskoj književnost XX i XXI veka
Komisija: dr Sonja Veselinović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Svetska i komparativna književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Zoran Jelić, redovni profesor za užu naučnu oblast Istorija i istorija filma i teatra, Akademija Umetnosti, Banja Luka, dr Ivan Jerković, redovni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor: dr Vladimir Gvozden, redovni profesor za užu naučnu oblast Svetska i komparativna književnost sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, mentor i član.

Filozofija:

Kandidat: Željko Šarić
Tema: Ljubav–temeljni fenomen ljudske egzistencije
Komisija: dr Una Popović, vanredni profesor za užu naučna oblast Filozofske nauke,  Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Nebojša Grubor, redovni  profesor za užu naučnu oblast Filozofske nauke, Filozofski fakultet, Beograd, dr Milanko Govedarica, redovni profesor za užu naučnu oblast Opšta filozofija, Filozofski fakultet, Beograd.

Mentor: dr Nikola Tatalović, docent za užu načnu oblast Filozofske nauke, Filozofski fakultet, Novi Sad.

3. Imenovanje komisija za ocenu i odbranu doktorskih disertacija

Metodika nastave:

Kandidat: Nina Kisin
Tema: Analiza jezičkih potreba studenata turizma i hotelijerstva u nastavi engleskog jezika struke
Komisija: dr Radmila Bodrič, redovni profesor za užu naučnu oblast Anglistika,  Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Isidora Vatls, vanredni profesor za užu naučnu oblast Filologija – anglistika, Fakultet za pravne i poslovne studije: „dr Lazar Vrkatić“, Novi Sad, dr Marijana Matić, docent za užu naučnu oblast Engleski jezik, Filološko-umetnički fakultet, Kragujevac.
Mentor 1: dr Biljana Radić Bojanić, redovni profesor za užu naučnu oblast Anglistika,   Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor 2: dr Vesna Bogdanović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Anglistika, Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad.

Kandidat: Tamara Stanić
Tema: Književni tekst u didaktičkom materijalu za potrebe univerzitetske nastave italijanskog jezika kao izbornog predmeta u Srbiji
Komisija: dr Aleksandra Šuvaković, vanredni profesor za užu naučnu oblast Italijanski jezik i lingvistika, Filološko-umetnički fakultet, Kragujevac, predsednik komisije, dr Dušica Todorović Lakava, redovni profesor za užu naučnu oblast Italijanska književnost, Filološki fakultet, Beograd, dr Milena Letić Lungulov, vanredni profesor za užu naučnu oblast Pedagogija, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor: dr Aleksandra Blatešićredovni profesor za užu naučnu oblast Romanistika (Italijanski jezik), Filozofski fakultet, Novi Sad.

Kandidat: Dragana Ljubisavljević
Tema: Efekti primene problemske nastave u obradi društvenih sadržaja predmeta Priroda i društvo
Komisija: dr Borka Malčić, docent za užu naučnu oblast Pedagogija, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Irena Golubović-Ilić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Metodika nastave prirode i društva, Fakultet pedagoških nauka, Jagodina, dr Biljana Novković Cvetković, vanredni profesor za užu naučnu oblast Pedagogija, Pedagoški fakultet, Vranje.
Mentor, nije član komisije: dr Josip Ivanović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Pedagoške nauke, Učiteljski fakultet, Subotica.

Psihologija:

Kandidat: Mila Radovanović
Tema: Determinante kvaliteta koroditeljskog odnosa u prenatalnom periodu
Komisija: dr Jelica Petrović, vanredni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Ivana Stepanović Ilić, docent za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Beograd.
Mentor: dr Ivana Mihić, vanredni profesor za užu naučnu oblast Psihologija, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Jezik i književnost:

Kandidat: Snežana Savkić
Tema: Poetika neoavangardnog romana (Vujica Rešin Tucić, Vojislav Despotov, Sava Damjanov)
Komisija: dr Željko Milanović, redovni profesor za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik komisije, dr Igor Perišić, naučni savetnik za užu oblast Teorija književnosti, Institut za književnost i umetnost, Beograd, dr Bojan Jović, naučni savetnik za užu oblast Teorija književnosti, Institut za književnost i umetnost, Beograd, dr Miloš Jocić, docent za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.
Mentor: dr Gojko Tešić, redovni profesor u penziji za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Predsednik Veća za doktorske studije
prof. dr Marko Škorić