ПРОДУЖЕН РОК ЗА ДОСТАВЉАЊЕ РАДОВА ЗА НАГРАДУ „БОРИВОЈЕ МАРИНКОВИЋ“

Опште

Одсек за српску књижевност додељује награду „Боривоје Маринковић“ студентима свих одсека Филозофског факултета у Новом Саду, са основних и мастер студија, за рад из старијих области српске књижевности (од првих зачетака, па до 19. века) као подстицај за рад, креативност и развијање љубави и интересовања за старије периоде српске књижевности. Награда се додељује у спомен на професора Боривоја Маринковића (1930 – 2012), који је своје прве радове објавио још као студент, а читав универзитетски радни век провео на Филозофском факултету у Новом Саду. Награда  је установљена 2012. и додељивала се до 2019. године, након чега је уследила пауза проузрокована Covidom 19.

Од ове,  2023. године, награда ће се додељивати бијенално.

Студенти који желе да учествују на овогодишњем конкурсу, могу своје радове да донесу у семинарску библиотеку Одсека за српску и компаративну књижевност (339/3) или да их пошању електронски, на адресу srpskaknj@ff.uns.ac.rs, са назнаком: ,,Конкурс за награду Боривоје Маринковић“.

Рок је продужен до 10. новембра 2023. године.

Награда „Боривоје Маринковић“ биће уручена на Филозофском факултету 19. новембра 2023. године.

• /uploads/attachment/vest/815/Bora_Marinkovic.png
Врх стране