PRODUŽEN ROK ZA DOSTAVLJANJE RADOVA ZA NAGRADU „BORIVOJE MARINKOVIĆ“

Opšte

Odsek za srpsku književnost dodeljuje nagradu „Borivoje Marinković“ studentima svih odseka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, sa osnovnih i master studija, za rad iz starijih oblasti srpske književnosti (od prvih začetaka, pa do 19. veka) kao podsticaj za rad, kreativnost i razvijanje ljubavi i interesovanja za starije periode srpske književnosti. Nagrada se dodeljuje u spomen na profesora Borivoja Marinkovića (1930 – 2012), koji je svoje prve radove objavio još kao student, a čitav univerzitetski radni vek proveo na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Nagrada  je ustanovljena 2012. i dodeljivala se do 2019. godine, nakon čega je usledila pauza prouzrokovana Covidom 19.

Od ove,  2023. godine, nagrada će se dodeljivati bijenalno.

Studenti koji žele da učestvuju na ovogodišnjem konkursu, mogu svoje radove da donesu u seminarsku biblioteku Odseka za srpsku i komparativnu književnost (339/3) ili da ih pošanju elektronski, na adresu srpskaknj@ff.uns.ac.rs, sa naznakom: ,,Konkurs za nagradu Borivoje Marinković“.

Rok je produžen do 10. novembra 2023. godine.

Nagrada „Borivoje Marinković“ biće uručena na Filozofskom fakultetu 19. novembra 2023. godine.

• /uploads/attachment/vest/815/Bora_Marinkovic.png