ОДРЖАНА VI МЕЂУНАРОДНА ЛЕТЊА ШКОЛА ЛАТИНОАМЕРИЧКИХ СТУДИЈА, 13-17. јули 2022.

Опште

Шесто издање Међународне летње школе латиноамеричких студија, у организацији Друштва хиспаниста Србије и суорганизацији Ибероамеричког центра Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду и Института за европске студије у Београду, као и подршку Установе културе „Пароброд“ из Београда, Аргентинске амбасаде у Београду, Института ИДЕАЗ из Беча, Фондације „Анджеј Дембич“ из Варшаве, Центар за латиноамеричке студије Факултета политичких наука из Београда и Центар за друштвене студије НУКЛЕАС из Бразила, одржано је од 13. до 17. јула 2022. у Београду и Новом Саду.

Четврти дан Летње школе латиноамеричких студија био је резервисан за Нови Сад, где су на Филозофском факултету одржане две сесије: професор Универзитета у Печују Доминго Лилон из Доминиканске Републике говорио је о Латинској Америци кроз призму књижевности, док је Бојана Ковачевић Петровић, управница Ибероамеричког центра ФФУНС, представила Културни идентитет Мексика из личне перспективе., уз примере мексичких домородачких рукотворина.

У VI Међународној летњој школи латинoaмеричких студија учествовало је 49 полазника из Србије, Мексика, Аргентине, Костарике, Бразила, Италије, Ирске, Бугарске, Румуније, Босне и Херцеговине и са Кубе, као и волонтери са Филолошког факултета у Београду, крагујевачког ФИЛУМ-а и Филозофског факултета у Новом Саду. Радни језици су били шпански и енглески.

• /uploads/attachment/vest/602/EVELA_FFUNS_5_m.png
  • /uploads/attachment/vest/602/EVELA_Parobrod_Branko_Andjic.png