ODRŽANA VI MEĐUNARODNA LETNJA ŠKOLA LATINOAMERIČKIH STUDIJA, 13-17. juli 2022.

Opšte

Šesto izdanje Međunarodne letnje škole latinoameričkih studija, u organizaciji Društva hispanista Srbije i suorganizaciji Iberoameričkog centra Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu i Instituta za evropske studije u Beogradu, kao i podršku Ustanove kulture „Parobrod“ iz Beograda, Argentinske ambasade u Beogradu, Instituta IDEAZ iz Beča, Fondacije „Andžej Dembič“ iz Varšave, Centar za latinoameričke studije Fakulteta političkih nauka iz Beograda i Centar za društvene studije NUKLEAS iz Brazila, održano je od 13. do 17. jula 2022. u Beogradu i Novom Sadu.

Četvrti dan Letnje škole latinoameričkih studija bio je rezervisan za Novi Sad, gde su na Filozofskom fakultetu održane dve sesije: profesor Univerziteta u Pečuju Domingo Lilon iz Dominikanske Republike govorio je o Latinskoj Americi kroz prizmu književnosti, dok je Bojana Kovačević Petrović, upravnica Iberoameričkog centra FFUNS, predstavila Kulturni identitet Meksika iz lične perspektive., uz primere meksičkih domorodačkih rukotvorina.

U VI Međunarodnoj letnjoj školi latinoameričkih studija učestvovalo je 49 polaznika iz Srbije, Meksika, Argentine, Kostarike, Brazila, Italije, Irske, Bugarske, Rumunije, Bosne i Hercegovine i sa Kube, kao i volonteri sa Filološkog fakulteta u Beogradu, kragujevačkog FILUM-a i Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Radni jezici su bili španski i engleski.

• /uploads/attachment/vest/602/EVELA_FFUNS_5_m.png
  • /uploads/attachment/vest/602/EVELA_Parobrod_Branko_Andjic.png