Одржан први наднационални сусрет у оквиру међународног пројекта Иновација и оптимализација образовних алата и ресурса у области наставе словачког језика изван територије Словачке

Опште

Innovation and Optimization of Educative Tools and Resources in The Field of Slovak Language Education Beyond The Territory of Slovakia

2021-1-SK01-KA220-HED-000032157

Први наднационални сусрет пројектних тимова у оквиру пројекта Иновација и оптимализација образовних алата и ресурса у области наставе словачког језика изван територије Словачке из програма Еразмус плус одржан је 6. и 7. јула 2022. године на Филозофском факултету Универзитета «Св. Ћирило и Методије» у Трнави. Представнице пројектног тима са Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду – проф. др Ана Макишова, проф. др Јасна Ухларик, доц. др Даниела Марчок, доц. др. Зузана Тирова и др Ана Маргарета Лачок, и чланови тимова из Трнаве и Љубљане разговарали су о будућим активностима и циљевима пројекта, као и о планираним резултатима истраживања. Резултати пројекта ће бити објављени у виду научних и дидактичко-методичких публикација, чији је циљ да унапреде наставу словачког језика ван територије Словачке (у Србији и Словенији али и шире) са посебним освртом на фонолошке и лексичке језичке појаве и структуре важне за избегавање интерференције, као и са освртом на методику наставе словачког као страног или матерњег језика.

Пројекат Иновација и оптимализација образовних алата и ресурса у области наставе словачког језика изван територије Словачке реализује се под руководством проф. др Катарине Жењухове из Трнаве и заснива се на партнерству три високошколске установе: координатора пројекта – Универзитет „Св. Ћирило и Методије“ у Трнави, Словачка Република (Филозофски факултет, Катедра словачког језика и књижевности), и два страна партнера – Универзитет у Новом Саду (Филозофски факултет, Одсек за словакистику) и Универзитет у Љубљани (Филозофски факултет, Одсек за славистику). Циљ пројекта јесте иновација, оптимализација и унапређење академске наставе словачког језика ван територије Словачке у већинском простору партнерских универзитета.

• /uploads/attachment/vest/608/logo.png
  • /uploads/attachment/vest/608/Pred_fakultou.png