НАГРАДЕ ИЗ ЗАДУЖБИНСКИХ ФОНДОВА МАТИЦЕ СРПСКЕ

Опште

Дана 28. јуна 2022, традиционално су додељене награде из задужбинских фондова Матице српске. Проф. др Драган Станић, председник Матице српске, уручио је пригодне поклоне најбољим студентима и ђацима одређених средњих школа и факултета на територији АП Војводине. Тим поводом су награђени и најбољи дипломирани студенти Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду: Владимир Папић (Компаративна књижевност са теоријом књижевности), Милош Михаиловић (Српска књижевност и језик), Жарко Пајић Олах (Српски језик и књижевност), Тодор Кличковић (Руски језик и књижевност), Лазар Радан (Историја), Сара Мејџор (Социологија) и Бојан Грујић (Филозофија). У поздравној речи председник се присетио оснивача најстарије српске књижевне, културне и научне институције, као и њених задужбинара, који су у претходна два века на уму имали потребу за бригом о младима, сматрајући то обавезом Матице, као и српског друштва у целини.

• /uploads/attachment/vest/603/DodelaNagradaMS_m.png
Врх стране