NAGRADE IZ ZADUŽBINSKIH FONDOVA MATICE SRPSKE

Opšte

Dana 28. juna 2022, tradicionalno su dodeljene nagrade iz zadužbinskih fondova Matice srpske. Prof. dr Dragan Stanić, predsednik Matice srpske, uručio je prigodne poklone najboljim studentima i đacima određenih srednjih škola i fakulteta na teritoriji AP Vojvodine. Tim povodom su nagrađeni i najbolji diplomirani studenti Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu: Vladimir Papić (Komparativna književnost sa teorijom književnosti), Miloš Mihailović (Srpska književnost i jezik), Žarko Pajić Olah (Srpski jezik i književnost), Todor Kličković (Ruski jezik i književnost), Lazar Radan (Istorija), Sara Mejdžor (Sociologija) i Bojan Grujić (Filozofija). U pozdravnoj reči predsednik se prisetio osnivača najstarije srpske književne, kulturne i naučne institucije, kao i njenih zadužbinara, koji su u prethodna dva veka na umu imali potrebu za brigom o mladima, smatrajući to obavezom Matice, kao i srpskog društva u celini.

• /uploads/attachment/vest/603/DodelaNagradaMS_m.png