Пројекат Филозофског факултета GENIUS одобрен за финансирање у оквиру Програма Идеје

Опште

На Програм ИДЕЈЕ, највећи и најкомплекснији програм Фонда за науку Републике Србије, конкурисало је 9.096 истраживача из 202 научно-истраживачке организације са 917 предлога пројеката, док ће Фонд за науку у оквиру овог програма у наредне три године финансирати 105 пројеката на којима ће учествовати 1.064 истраживача из 98 научно-истраживачких организација.

Међу одобреним пројектима је и пројекат Genetic and environmental influences on psychological adaptation of children and adults (GENIUS, број: 7744418) који ће се у наредном периоду реализовати на Филозофском факултету Универзитета у Новом Саду, а којим ће руководити проф. др Снежана Смедеревац са Одсека за психологију. У пројекту ће учествовати и Медицински факултет, Универзитета  у Новом Саду и  Институт за молекуларну генетику и генетичко инжењерство Универзитета у Београду.

Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду учествоваће као партнер на још четири пројекта у оквиру Програма Идеје:

• Vulnerable Languages and Linguistic Varieties in Serbia Балканолошког института САНУ (руководилац на ФФУНС: проф. др Валентина Соколовски),
  • The Multi-ethnic State and National Identities: the Serbian Experience in the 20th Century Института за савремену историју (руководилац на ФФУНС: проф. др Биљана Шимуновић Бешлин),
  • Structuring Concept Generation with the Help of Metaphor, Analogy and Schematicity Филозофског факултета Универзитета у Нишу (руководилац на ФФУНС: Ана Крстић, истраживач приправник),
  • Concepts of Nationalism and Patriotism in Serbian Political Discourse: Medieval, Modern, Contemporary Филозофског факултета Универзитета у Београду (руководилац на ФФУНС: проф. др Бранко Бешлин).

Листа одобрених пројеката

• /uploads/attachment/vest/496/Fond-za-nauku-ideje.jpg