Projekat Filozofskog fakulteta GENIUS odobren za finansiranje u okviru Programa Ideje

Opšte

Na Program IDEJE, najveći i najkompleksniji program Fonda za nauku Republike Srbije, konkurisalo je 9.096 istraživača iz 202 naučno-istraživačke organizacije sa 917 predloga projekata, dok će Fond za nauku u okviru ovog programa u naredne tri godine finansirati 105 projekata na kojima će učestvovati 1.064 istraživača iz 98 naučno-istraživačkih organizacija.

Među odobrenim projektima je i projekat Genetic and environmental influences on psychological adaptation of children and adults (GENIUS, broj: 7744418) koji će se u narednom periodu realizovati na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu, a kojim će rukovoditi prof. dr Snežana Smederevac sa Odseka za psihologiju. U projektu će učestvovati i Medicinski fakultet, Univerziteta  u Novom Sadu i  Institut za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo Univerziteta u Beogradu.

Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu učestvovaće kao partner na još četiri projekta u okviru Programa Ideje:

• Vulnerable Languages and Linguistic Varieties in Serbia Balkanološkog instituta SANU (rukovodilac na FFUNS: prof. dr Valentina Sokolovski),
  • The Multi-ethnic State and National Identities: the Serbian Experience in the 20th Century Instituta za savremenu istoriju (rukovodilac na FFUNS: prof. dr Biljana Šimunović Bešlin),
  • Structuring Concept Generation with the Help of Metaphor, Analogy and Schematicity Filozofskog fakulteta Univerziteta u Nišu (rukovodilac na FFUNS: Ana Krstić, istraživač pripravnik),
  • Concepts of Nationalism and Patriotism in Serbian Political Discourse: Medieval, Modern, Contemporary Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu (rukovodilac na FFUNS: prof. dr Branko Bešlin).

Lista odobrenih projekata

• /uploads/attachment/vest/496/Fond-za-nauku-ideje.jpg