Студенткиња Одсека за словакистику Јана Домоњи награђена је на уметничком такмичењу Академски Прешов 2019

Опште

Академски Прешов је у Словачкој Републици јединствено такмичење, које се одржава од 1966. године и за пола века је постало место на ком се дефинише будућа словачка интелигенција. Сваке године студенти имају могућност да на овом фестивалу презентују резултате свог рада у неколико такмичарских категорија: студентско позориште, уметнички превод, оригинално књижевно стваралаштво (поезија, проза, есеј), медијска уметност: филм.

26.04.2019. г. су у Прешову (Словачка република) били проглашени победници Конкурса уметничког стваралаштва студената Словачке Академски Прешов 2019. Јана Домоњи, студенткиња Одсека за словакистику, освојила је 2. место у категорији поезије.

Студенткињи честитамо!

• /uploads/attachment/vest/98/Plakat.jpg