Studentkinja Odseka za slovakistiku Jana Domonji nagrađena je na umetničkom takmičenju Akademski Prešov 2019

Opšte

Akademski Prešov je u Slovačkoj Republici jedinstveno takmičenje, koje se održava od 1966. godine i za pola veka je postalo mesto na kom se definiše buduća slovačka inteligencija. Svake godine studenti imaju mogućnost da na ovom festivalu prezentuju rezultate svog rada u nekoliko takmičarskih kategorija: studentsko pozorište, umetnički prevod, originalno književno stvaralaštvo (poezija, proza, esej), medijska umetnost: film.

26.04.2019. g. su u Prešovu (Slovačka republika) bili proglašeni pobednici Konkursa umetničkog stvaralaštva studenata Slovačke Akademski Prešov 2019. Jana Domonji, studentkinja Odseka za slovakistiku, osvojila je 2. mesto u kategoriji poezije.

Studentkinji čestitamo!

• /uploads/attachment/vest/98/Plakat.jpg