Конкурс за боравак на размени на Филолошком факултету Државног универзитета Ломоносов у Москви

Опште

Позивамо студенте да се пријаве на конкурс за боравак на размени на Филолошком факултету Државног универзитета Ломоносов у Москви у летњем семестру 2017/2018. године. Конкурс је отворен за студенте Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду, док приоритет имају студенти Одсека за славистику.

Трајање конкурса: 26. децембар 2017 – 22. јануар 2018.

Документација за пријаву кандидата се предаје на српском језику:

• Копија прве странице пасошаскениран документ;
  • Мотивационо писмо (1 страница);
  • Биографија студента (укључује адресу, контакт телефон, имејл и фотографију). Препоручљиво је користити Europass model;
  • Уверење о положеним испитима;
  • Писмо препоруке од професора;
  • Предлог уговора о учењу (списак предмета које кандидат намерава да похађа у периоду мобилности - преузети модел документа. Документ се потписује тек након што је мобилност одобрена. Неопходно је направити предлог у договору са академским координатором на одсеку);
  • Доказ о познавању руског језика на нивоу Б1 у складу са европским референтним оквиром.

Пријаве се достављају на мејл: international@ff.uns.ac.rs са насловом Пријава за Ломоносов. Пропратну документацију слати у виду прилога, а не у тексту мејла.

Након завршетка конкурса, пријаве кандидата које прођу техничку проверу и евалуацију од стране комисије на Филозофском факултету биће достављене партнерском универзитету као номинације за мобилност. Могуће је да ће кандидати бити позвани на кратак интервју након завршетка конкурса.
Трајање мобилности: 1 месец у летњем семестру 2017/2018. године, током априла или маја 2018. године

Контакт мејл за питања у вези са конкурсом: international@ff.uns.ac.rs.

Стипендијом је обезбеђен смештај и трошкови школарине. Студент сам сноси трошкове пута, визе и здравственог осигурања.

Додатне информације о Државном универзитету Ломоносов у Москви можете пронаћи на њиховом сајту http://www.msu.ru/

Уколико буде било неопходно, кандидати ће бити накнадно контактирани да доставе додатне документе.

• /uploads/attachment/vest/15/RazmenaLomonosov.jpg
Врх стране