Oдржан међународни научни скуп Срби у Мађарској и православље

23.12.2019.

У Будимпешти је, у згради Текелијанума, 17. децембра 2019. године одржан међународни научни скуп Срби у Мађарској и православље, а поводом 800 година аутокефалности Српске православне цркве. Организатор скупа био је Српски институт из Будимпеште, а покровитељ Епархија будимска. Са Одсека за историју Филозофског факултета учешће су узели проф. др Ђура Харди, проф. др Светозар Бошков и проф. др Борис Стојковски, чији су реферати прошли врло запажено. Научни скуп је био прилика да се интензивира сарадња са Српским институтом из Будимпеште, као и са више универзитета и других научних установа у Мађарској.

Научном скупу су присуствовали и Њихове екселенције амбасадор Србије у Мађарској Иван Тодоров и амбасадорка Босне и Херцеговине у Мађарској Биљана Гутић-Бјелица, као и представници Српске православне цркве, Српске самоуправе у Мађарској и других установа Срба из Мађарске.

Врх стране