Студент англистике Владимир Бујак победник такмичења „Building Bridges”

Опште

Студент Владимир Бујак, са Одсека за енглески језик и књижевност нашег Факултета, освојио је прво место на ЕУГЛОХ видео такмичењу под називом „Building Bridges”, организованом за студенте партнерских универзитета у сусрет Годишњем самиту Алијансе одржаном на Универзитету у Лунду од 12. од 14. јуна 2023. године. Троје финалиста – по један студент са Универзитета у Лунду, Универзитета у Сегедину и Универзитета у Новом Саду – представили су своје видео радове на завршној церемонији последњег дана Годишњег самита 14. јуна, након чега су им уручена и признања.

„Која је најважнија вештина коју сте до сада научили на универзитету и како је користите да остварите позитиван утицај?“ било је питање на које је требало да студенти одговоре у свом видео раду. Од учесника се захтевало да направе видео клип у трајању од најдуже три минута, којим је требало да представе начин на који су вештине које су стекли током студирања допринеле стварању неке позитивне промене или остваривању позитивног утицаја у различитим друштвеним сферама. О победницима је одлучивао жири којег су чинили представници ЕУГЛОХ партнерских универзитета из области комуникација, као и један студентски представник.

За Владимира Бујака то је вештина управљања временом коју је искористио да креира апликацију за писање белешки која је у могућности да брзо синтетизује информације и представи их у лако читљивом формату. У свом победничком видео раду под називом „Reinventing Time Management“, Владимир је представио основну мотивацију за овај пројекат која је била да проведе мање времена у писању белешки током студија и припреме испита, а више времена са својом породицом.

Честитамо колеги Владимиру Бујаку!

Foto: eugloh_uns

Победнички видео:

• /uploads/attachment/vest/783/eugloh_naslovna.png
  • /uploads/attachment/vest/783/Screenshot_2023-07-19_at_11-53-46_Eugloh_-_University_of_Novi_Sad___eugloh_uns__Instagram.png
  • /uploads/attachment/vest/783/Screenshot_2023-07-19_at_11-54-35_Eugloh_-_University_of_Novi_Sad___eugloh_uns__Instagram.png
  • /uploads/attachment/vest/783/Screenshot_2023-07-19_at_11-55-11_Eugloh_-_University_of_Novi_Sad___eugloh_uns__Instagram.png
Врх стране