Посете талентованих и даровитих ученика Факултету

Опште

У сарадњи са Покрајинским секретаријатом за високо образовање и научноистраживачку делатност и Покрајинским секретаријатом за образовање, прописе, управу и националне мањине, Филозофски факултет је од 17.10.2022. године до 19.12.2022. године угостио више од три стотине талентованих и даровитих ученика основних и средњих школа са територије Војводине заједно са наставницима.

У оквиру пројекта у области подизања квалитета образовно – васпитног процеса основног и  средњег образовања ученици су боравили по недељу дана у центру за привредно-технолошки развој на Андревљу и сходно узрасту учествовали у различитим активностима. Једна од њих је била и посета Филозофском факултету.

Укупно је реализовано седам посета током којих је ученицима кроз кратак филм „65 година ширимо знање“ те презентацију и разговор представљен рад Факултета, структура и студијски програми, а после тога је следио обилазак зграде чији је врхунац увек била посета Централном депоу Библиотеке Филозофског факултета. Посете су у просеку трајале око два сата, групе су бројале по четрдесетак ученика.

Ученике је дочекивала Исидора Гордић Фисковић, шефица кабинета декана, у сарадњи са Александром Мирковић и Кристином Остојић из Канцеларије за међународну сарадњу и пројекте, те Наташом Белић, управницом Библиотеке ФФ, Виолетом Ракић, Надом Усановић-Ашоња и Татјаном Малеташки, библиотекаркама.

Поред тога, професори Филозофског факултета су учествовали у радионицама на Андревљу и то: проф. др Марко Шкорић, проф. др Марина Курешевић, ас. Паулина Човић, проф. др Дејан Пралица и проф. др Невена Варница.

Ово је други пут да Факултет сарађује са Покрајином у реализацији овог типа пројекта за талентоване и даровите ученике.

• /uploads/attachment/vest/687/Andrevlje_naslovna.png
  • /uploads/attachment/vest/687/Andrevlje_na_FF__1_.JPG