Позив за достављање радова за темат "У част Коменском", рок 20.12.2019.

Опште

Поштоване колегинице и колеге,
током 2020. године биће обележено 350 година од смрти Јана Амоса Коменског. Педагошко друштво Војводине и Одсек за педагогију, Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду вас позива да доставите чланак за обављивање у тематском броју часописа “Педагошке стварност”

У част Коменском
Јан Амос Коменски
(1592-1670)

Редакција часописа “Педагошка стварност” је одлучила да да свој допринос обележавању годишњице кроз тематски број 3/2019 часописа под називом У част Коменском, у којем ће окупити еминентне ауторе који ће, са различитих аспеката сагледати и представити живот и рад Јана Амоса Коменског.

Овим путем позивамо све заинтересоване, педагоге али и друге, из области друштвених и осталих наука који желе да представе  вредност, значај и достигнућа овог истакнутог педагога.

Предлажу се следеће прелиминарне тематске области које могу бити предмет радова који ће се појавити у тематском броју часописа: Предшколска педагогија, Школска педагогија, Дидактика.

Радови се достављају до 20. децембра 2019. године на маил pedagoskastvarnost@gmail.com.

Срдачно,
у име Редакције,
др Бојана Перић Пркосовачки,
главна уредница часописа „Педагошка јавност“