Обележен Дан корејске популарне музике

Опште

Kорејски институт „Кинг Сеђонг“, отворен на Филозофском факултету ове године, организовао је дан корејске популарне музике у Кино-сали Факултета, који је окупио љубитеље корејске културе у недељу, 17. новембра 2019. године,  У оквиру програма одржана је радионица корејског плеса уз популарну музику, а након радионице био је организован наступ плесачких трупа из Србије и гостију из Бугарске. Дан корејске популарне музике тек је први у низу догађаја посвећеним Кореји на Филозофском факултету у оквиру Института.

Овим догађајем уједно је и представљен рад Института „Кинг Сеђонг“ у Новом Саду. Институти „Кинг Сеђонг“ оснивају се широм света, уз подршку Владе Републике Кореје, од 2007. године, а први у нашој земљи је отворен на Филозофском факултету у Новом Саду, где се већ трећу годину успешно изводи настава корејског језика.  Институт за циљ има ширење корејског језика и културе, као и јачање односа народа двеју земаља. Поред наставе корејског језика на три нивоа, на Институту се одржавају и бесплатни часови корејске културе.

• /uploads/attachment/vest/179/IMG_4159_m.jpg
  • /uploads/attachment/vest/179/IMG_4079.JPG