Панел дискусија о значају друштвено-хуманистичких наука у истраживањима вештачке интелигенције и њеној примени

Време18. април 2024. 18:00

Позивамо вас на панел дискусију о значају друштвено-хуманистичких наука у истраживањима вештачке интелигенције и њеној примени. Фокус ће бити стављен на разумевање контекста у којем се одвија револуција обележена вештачком интелигенцијом, с обзиром на то да она не представља само технолошки помак већ има много шире и далекосежније последице, пре свега за тржиште рада, за које студенти и студенткиње треба да се припреме. Учесници ће својим личним примером и искуством покушати да увере студенте друштвено-хуманистичких наука да рад с подацима и вештачком интелигенцијом припада њима колико и студентима природних или техничких наука, односно да имају шта да понуде након факултета и да могу да савладају и математичко-технички аспект рада с подацима и софтвером и тиме постају директни креатори ове револуције, а не само они који је накнадно интерпретирају.

Исидора Гатарић, психолошкиња (Women in Data Science; Wireless Media Group)
Тијана Радовић, лингвисткиња (Women in Data Science, JAGGAER)
Милош Кошпрдић, лингвиста и математичар (Истраживачко-развојни институт за вештачку интелигенцију Србије)
Милан Јорданов, психолог (Things Solver)