Нови састанак у оквиру серије онлајн интервјуа “ТАЧКЕ ПРЕСЕКА”

Време28. новембар 2022. 19:00

Одсек за хунгарологију у оквиру промоције Факултета, Одсека, као и припреме за упис у следећу академску годину, у зимском семестру наставља са серијом интервјуа започетом почетком године под насловом “Тачке пресека”. Прошле сезоне нас је интересовало “Шта значи бити филолог?”. Садашњи студенти су разговарали са бившим студентима који не раде у просвети. Саговорници су нам били позоришни организатор, драматург, театролог, руководилац одељења за људске ресурсе, стручњак за онлајн маркетинг и професионални преводилац. Тражили смо одговоре на питање како се у различитим професијама може користити знање стечено на Филозофском факултету.

У другој сезони реч имају професори мађарског језика и књижевности. Приликом првог интервјуа  у октобру слушали смо о искуствима својих колегиница у основним школама, дотакли смо се наставних и педагошких питања, методичких искустава, експеримената и иновација у настави, као и актуелне процене улоге професора и разредног старешине. 28. новембра ће своја искуства са нама поделити професори пољопривредних и стручних средњих школа, док у последњем чину у зимском семестру на ред долазе колеге који раде у гимназијама и у гимназијама за талентоване ученике.

Разговори се воде путем Зум платформе, приступ је слободан свим заинтересованим особама на доњем линку:

Passcode: magyar

ЗУМИРАЈТЕ НАС!