Nj. E. ambasador Republike Koreje održao je specijalno predavanje studentima Filozofskog fakulteta

Opšte

Nj. E. Hjong-ćan Če, ambasador Republike Koreje u Srbiji, održao je specijalno predavanje studentima Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu pod nazivom „Razumevanje Koreje: prošlost i sadašnjost“.

Na ovom predavanju, koje je se održalo u onlajn formatu, učestvovalo je oko 60 studenata Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, kao i Instituta King Sejong.

Ambasador je predstavio opštu istoriju Republike Koreje kao i ekonomski razvoj, koji je doveo do pretvaranja njenog međunarodnog statusa od države primaoca do države donatora. Takođe je predstavio korejski talas -K-Move, ili Hallyu, bezbednosno okruženje oko Korejskog poluostrva i bilateralne odnose između Koreje i Srbije.

Učenici su pokazali veliko interesovanje za različite aspekte Koreje predstavljane tokom predavanja. Nakon predavanja, studenti su postavljali brojna pitanja među kojima su i razlog zašto dve Koreje koriste različite nazive zemalja, situaciju prebega u Severnoj Koreji i njihovu integraciju u korejsko društvo, razlog nekorišćenja dijalekta u javnom emitovanju i mogućnost bilateralnog rešavanja međukorejskih pitanja.

• /uploads/attachment/vest/488/amb_republike_koreje_m2.png
  • /uploads/attachment/vest/488/1fd15c42-8aa5-4084-b3bd-8394148a3351.png