Priznanje SNP prof. dr Neveni Varnici

Opšte

Na Dan Srpskog narodnog pozorišta, 28. marta 2024. god., tradicionalno su dodeljene medalje i nagrade naše najstarije pozorišne institucije. Prof. dr Nevena Varnica sa Odseka za srpsku književnost ovogodišnje priznanje dobila je za, kako stoji u obrazloženju, dvadeset godina posvećenog rada na organizovanju poseta studenata Filozofskog fakulteta ovom pozorištu, za promišljanje o vezama između literature i pozorišne umetnosti na studijama srpske književnosti i na angažmanu u listu “Pozorište”, u kojem svoje beleške objavljuju i naši mladi akademci. Profesorka Varnica ovu pohvalu posvećuje upravo njima: svim svojim nekadašnjim generacijama, koje su išle sa njom na predstave, i sadašnjim - sa kojima i dalje prati gotovo sva pozorišna događanja.

• /uploads/attachment/vest/905/image_50736641_m.png
  • /uploads/attachment/vest/905/slika_3.JPG