Literarni konkurs Odseka za srpsku književnost: KNJIGA SE KAŽE ŠUMA

Filozofski fakultet
Odsek za srpsku književnost

LITERARNI KONKURS

Ove godine slavimo nekoliko značajnih jubileja ekološke i fantastične književnosti: četrdeset godina od objavljivanja romana “Besnilo” Borislava Pekića, dvadeset godina od epske ekološke fantazije “Aven i jazopas u zemlji Vauka” Uroša Petrovića, te pedeset godina ekoloških naučnofantastičnih priča „Svet se kaže šuma” i „Prostranije od carstva i sporije” Ursule Le Gvin.

U to ime, Odsek za srpsku književnost Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, pokreće nagradni književni konkurs za učenike srednjih škola na temu ekologije, ekološke svesti, prirode, tehnologije, kulture i književnosti

•    Forma rada je slobodna i u obzir dolaze svi poznati i popularni književni oblici: proza, poezija, dramski tekst, esej, scenario, strip, manga, žanrovska dela (naučna fantastika, epska fantazija, krimi-priča), fan fiction itd.
•     Obim rada ne sme preći 1500 reči.
•     Konkurs je otvoren do 15. maja 2023.
•     Rezultati konkursa će biti objavljeni krajem maja 2023.
•     Nagrade, kao i diplome i pohvale, biće uručene na prigodnoj svečanosti.
•     Radove slati putem elektronske pošte na mejl: srpskaknj@ff.uns.ac.rs, sa naznakom „Za literarni konkurs KNJIGA SE KAŽE ŠUMA”.
•     Uz rad dostaviti: ime i prezime učenika, naziv i mesto škole.

• /uploads/attachment/vest/718/knjiga_se_kaze_suma_m.png