Doc. dr Bojani Kovačević Petrović uručen Orden Izabele Katoličke

Opšte

Na svečanosti povodom zvaničnog početka realizacije novih studijskih programa Španski jezik, književnost i kultura i Italijanski jezik, književnost i kultura Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, u okviru novoosnovanog Odseka za italijanske i iberoameričke studije u zgradi Fakulteta, španski ambasador, Nj.E. Raul Bartolome Molinu (Raúl Bartolomé Molina), uručio je prestižno priznanje – Orden Izabele Katoličke – za širenje i popularizaciju španskog jezika, književnosti i kulture doc. dr Bojani Kovačević Petrović, a potom održao kratko predavanje o značaju španskog jezika u savremenom svetu. Orden Izabele Katoličke je priznanje Kraljevine Španije koje se dodeljuje osobama ili institucijama za izuzetne zasluge u domovini ili za unapređenje međunarodnih odnosa i saradnje sa drugim narodima. Pored Španaca, dodeljuje se i strancima.

Na svečanosti su goste pozdravili prof. dr Ivana Živančevuić Sekeruš, dekanica Fakulteta, i prof. dr Aleksandra Blatešić, šefica Odseka za italijanske i iberoameričke studije, u ime domaćina, a zvanicama su se obratili i mr. Katarina Kovačević, pokrajinska podsekretarka za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost, prof. dr Sabina Halupka Rešetar, prorektorka za međunarodnu saradnju Univerziteta u Novom Sadu, prof. dr Dalibor Soladatić, doajen srpske hispanistike, i Ana Isabel Regiljo Pelaho, rukovodilac nastave Instituta Servantes u Beogradu.

• /uploads/attachment/vest/639/prva.png
  • /uploads/attachment/vest/639/IMG_1378.JPG