Održan sastanak sa poslodavcima u vezi sa stručnom praksom

Opšte

Na Filozofskom fakultetu je 29.9.2022. godine održan sastanak sa predstavnicima različitih ustanova kulture, medijskih kuća, izdavačke i novinske delatnosti, nevladinih organizacija, udruženja, poslovnih firmi i kompanija. Sastanak su vodili prof. dr Milivoj Alanović, prodekan za poslove akreditacije, samovrednovanja i praćenja kvaliteta rada Fakulteta, i prof. dr Jasmina Kodžopeljić, prodekanica za nastavu. Sastanak je bio dinamičan i konstruktivan i raduje spremnost poslodavaca da prihvate naše studente na stručnu praksu u svoje radne organizacije.

Nacionalni savet za visoko obrazovanje je ranije usvojio standarde za akreditaciju po kojima na završnim godinama studija prvog i drugog ciklusa studenti imaju obaveznu stručnu praksu. Tako je i Filozofski fakultet u Novom Sadu u svoje novoakreditovane programe ovaj predmet uneo u sve kurikulume, u kojima se predviđa stručna praksa u trajanju od 90 radnih sati, ili 3 ESPB. Naš fakultet će ove godine upisati prvu generaciju studenata na masterskim studijama koji će biti u obavezi da obave stručnu praksu u nekoj radnoj organizaciji, a u pitanju su studenti jezika i književnosti (srpskog jezika i književnosti, zatim mađarskog, rumunskog, slovačkog, rusinskog, engleskog, nemačkog, francuskog, ruskog, italijanskog i španskog jezika), istorije, filozofije i sociologije.

• /uploads/attachment/vest/637/1664453901321.png
  • /uploads/attachment/vest/637/1664453901333.png