Svečano otvoren Korejski kutak na Filozofskom fakultetu

Opšte

Na svečanosti održanoj  17. juna 2022. godine otvoren je Korejski kutak na Filozofskom fakultetu, u okviru projekta Korejske fondacije uz posredstvo Ambasade Republike Koreje u Beogradu.

Korejski kutak nalazi se na mezaninu Centralne čitaonice Filozofskog fakulteta i sadrži nastavni materijal, vredne knjige i ukrase vezane za korejski jezik i korejsku kulturu. Ceremoniju je otvorio Ambasador Republike Koreje, Nj.E. Đeung Li, u svojoj drugoj zvaničnoj poseti Fakultetu. Ambasador je takođe održao i kraće predavanje o gradu Busanu, drugom po veličini gradu u Koreji, te je predstavio i priručnik o korejskoj istoriji i geografiji, u čijoj je izradi učestvovala i dekanica Filozofskog  fakulteta, prof. dr Ivana Živančević Sekeruš. U okviru ceremonije  publika je imala prilike da posluša mini koncert korejskog dvojca Đinspark, koji su izveli tradicionalne pesme iz Koreje u kombinaciji sa savremenijim zvukom. Nakon ceremonijalnog dela, prisutni su obišli i sam Kutak. Knjige u Korjeskom kutku su dostupne svim korisnicima Biblioteke Filozofskog fakulteta.

• /uploads/attachment/vest/579/Korejski_kutak_novo_1.png
  • /uploads/attachment/vest/579/ambasador.JPG