Takmičenje u besedništvu na korejskom jeziku za 2022. godinu (oflajn događaj)

Opšte

Institut King Seđong u Novom Sadu organizuje takmičenje u besedništvu u saradnji sa ambasadom Republike Koreje.

Pozivamo studente Instituta King Seđong u Novom Sadu i sve ostale zainteresovane osobe iz Srbije i Crne Gore starije od 18. godina da se prijave na takmičenje.

Informacije o događaju:

1.  Ime događaja : Takmičenje u besedništvu Instituta King Seđong za 2022. godinu
2.  Mesto održavanja: Filozofski fakultet u Novom Sadu (Dr Zorana Đinđića 2, Novi Sad)
3.  Vreme događaja: petak 17.06.2022. u 11.00 časova
4.  Pravo učešća: Svi iz Srbije i Crne Gore koji žele da pokažu svoje znanje korejskog jezika i imaju preko 18. godina starosti.

* Studenti King Seđong Instituta u Novom Sadu koji nisu državljani Srbije ili Crne Gore takođe imaju pravo da učestvuju u takmičenju u besedništvu.

* Prvom mestu sa prošlogodišnjeg takmičenja biće ograničeno učešće na ovogodišnjem takmičenju u besedništvu.

5.  Tema govora: Izabrati jednu od dve ponuđene teme

1. 비슷한 듯, 다른 듯 한국어 • 한국문화 (dužina govora: 1-4 minuta)
2. 10년 후 나의 모습, 내 미래 (dužina govora: 1-4 minuta)

5.  Dokumenti za prijavu:
-  Popunjen formular za prijavu
-  Tekst govora na zadatu temu

6.  Način prijave
-  Poslati prijavu na imejl (korejski.institut@ff.uns.ac.rs)
-  Poslati video snimak govora na istu adresu (fajl ili jutjub link)

7.  Kriterijumi ocenjivanja:
-  Raznovrsnost sadržaja govora (30), tečnost (30), tačnost (20), izgovor (10), interakcija (10)

Kriterijumi

Detaljniji kriterijumi ocenjivanja

Broj bodova

raznovrsnost

Da li je sadržaj govora raznovrsan i bogat?

tečnost

Da li govornik koristi izraze koji odgovaraju situaciji i tečno se izražava?

tačnost

Da li govornik poznaje izraze i gramatiku i tačno ih koristi?

izgovor

Da li su izgovor i akcenat prirodni?

interakcija

Da li govornik dobro odgovara na pitanja?
Da li govornik ima aktivan stav?

Ukupan broj bodova

8.  Nagrade (1 - 3. mesto)

1. mesto:
① Automatsko pravo na učešće u programu kulturnog iskustva Republike Koreje za najuspešnije učesnike
② Pravo učešća na glavnom takmičenju koje organizuje KSIF u Republici Koreji

* U zavisnosti od situacije sa KOVID-19 postoji mogućnost da se ukine ili smanji obim programa kulturnog iskustva za najuspešnije učesnike.

2 - 3. mesto: nagrade (određene nagrade zajedničke vrednosti od 100 do 300 dolara)

-  Učesnici drugog kruga takmičenja će u petak,17.06., dobiti poklon od Ambasade Republike Koreje.

-  Svi učesnici takmičenja (bez obzira na to da li su prešli u drugi krug) dobijaju poklon od Instituta King Seđong Novi Sad

* Takmičarima koji žive van Novog Sada biće obezbeđeni troškovi puta do mesta takmičenja i nazad.

9.  Raspored takmičenja
1. Vreme prijave: od 23.05. do 06.06. do 15.00 časova.
2. Objavljivanje rezultata prvog kruga: ponedeljak 13.06. do 12.00 časova
3. Drugi krug - takmičenje u govoru: petak 17.06. u 11.00 časova
* Vreme takmičenja može da se promeni u zavisnosti od situacije.
4. Ceremonija: petak 17.06. u 13.00 časova
* Vreme ceremonije može da se promeni u zavisnosti od situacije

10. Kontakt imejl: korejski.institut@ff.uns.ac.rs

Odgovori na često postavljana pitanja
1. Da li treba zajedno da se pošalju dokumenti za prijavu, tekst na zadatu temu i video snimak?
- Da, treba se sve poslati zajedno. Dokumente za prijavu i tekst možete popuniti na računaru i poslati. Tekst nije direktan predmet ocenjivanja, ali daje reference za ocenjivanje tečnosti, raznovrsnosti i pravilnosti izgovora.

2. Da li za drugi krug treba da se spremi novi tekst za govor?
- Ne. Koristite isti tekst koji ste predali za prvi krug, nakon čega će Vam svaki član žirija postaviti po 1-2 pitanja. U ocenu će biti uključeni i govor i odgovori na pitanja.

3. Ja ne živim u Novom Sadu gde se takmičenje održava. Da li mogu da estvujem na drugom krugu takmičenja onlajn?
- Fondacija King Seđong Institut održava oflajn takmičenje u besedništvu za 2022. godinu. Pobednik našeg takmičenja imaće pravo da učestvuje u glavnom takmičenju u Koreji. Zato i naš Institut održava takmičenje oflajn i ne možete učestvovati preko onlajn. Uzimajući u obzir poteškoće učesnika koji žive van Novog Sada, Institut King Seđong će obezbediti troškove puta učesnicima koji budu dolazili iz drugih gradova.

• /uploads/attachment/vest/543/korejsko_takmicenje_besednistvo_m.png