Upis na doktorske studije nakon završenih magistarskih studija

Poštovani kandidati,

Na osnovu  PRAVILNIKA O UPISU KANDIDATA na studijske programe koje realizuje Filozofski fakultet, Uslova za upis na doktorske studije, Člana 38a)

Kandidati koji imaju završene magistarske studije do stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju mogu podneti zahtev za upis na doktorske studije od 1. do 15. septembra tekuće godine. Komisija za upis na DS razmatra podneti zahtev i odlučuje na osnovu priznatih ispita da li i na koju godinu DS možemo upisati kandidata.Zahtev koji podnosi kandidat čini: uverenje ili diploma o završenim magistarskim studijama, uverenje o položenim ispitima i nastavni plan i program ukoliko studije nije završio na FF. Ukoliko kandidat ne ispunjava uslove za upis nadrugu/treću godinu DS, upućuje se da konkuriše za upis na prvu godinu studija.

Zahtev možete predati Studentskoj službi od 1. do 15. septembra - radnim danima od 11:00 do 13:00.
Za sva dodatna pitanja možete se obratiti službi putem mejla doktorskestudije@ff.uns.ac.rs.

• /uploads/attachment/strana/1406/FF_termini_upisa_m.png