Argentinska autorka LUISA VALENSUELA na Filozofskom fakultetu u sredu, 31. maja u 14.00 (P8)

Vreme 31. maj 2023. 14:00

Argentinska književnica Luisa Valensuela posetiće u sredu, 31. maja, Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu, gde će biti upriličen njen susret sa studentima i profesorima naše visokoškolske institucije. Sa njom nam u goste dolaze i književnik Branko Anđić, prvi prevodilac dela Luise Valensuele na srpski jezik prof. dr Ksenija Bilbija sa Univerziteta u Viskonsinu i prevodilac dr Ana Marković, koja je odbranila doktorsku disertaciju na temu književnog stvaralaštva Luise Valensuele.

Odmalena okružena literarnim velikanima, kao što su Horhe Luis Borhes i Ernesto Sabato, prijateljica Hulija Kortasara i Karlosa Fuentesa, Luisa Valensuela je dobitnica više desetina književnih priznanja, njena dela su prevedena na brojne svetske jezike, a proza joj je prožeta osobenim humorom, zabavna i inovativna, uz kritički stav prema društvenoj i političkoj stvarnosti.

Na srpski jezik prevedene su njene knjige Promena oružja, Simetrije, Roman noar s Argentincima, Moraš da se smeškaš, Opasne reči.

Luisa Valensuela bila je gost Filozofskog fakulteta 2017. godine, prilikom učešća na ProseFestu u Novom Sadu.

• /uploads/attachment/najava/295/Luisa_Valensuela_m.png