PREDAVANJE - Tendances philosophiques dans la France contemporaine (Filozofske tendencije u savremenoj Francuskoj)

Vreme 02. decembar 2022. 12:00

FRANCUSKI KULTURNI CENTAR
FILOZOFSKI FAKULTET
ODSEK ZA FILOZOFIJU

POZIVAJU NA PREDAVANJE

Mišel Elčaninof (Michel Eltchaninoff, 1969)

Tendances philosophiques dans la France contemporaine
(Filozofske tendencije u savremenoj Francuskoj)

PETAK, 02. 12. 2022. u 12.00.

SVEČANA SALA
(Obezbeđen prevod na srpski jezik)

Mišel Elčaninof (Michel Eltchaninoff, 1969) je francuski filozof, novinar, esejista, stručnjak za rusku filozofiju.
-       Doktorirao je filozofiju na temu Telesno kod Dostojevskog, na Univerzitetu Paris XII. U dva navrata profesionalno je boravio u Rusiji, potom predavao u Francuskoj na Univerzitetu u Dižonu i Parizu (Panthéon-Sorbonne). Danas je glavni urednik časopisa Philosophie Magazine.
-       Takođe je i ove godine objavljena u Francuskoj njegova knjiga Lénin à marché sur la lune (Lenjin je hodao po mesecu) -  neobična priča o ruskim kosmistima i zagovornicima transhumanizma. Knjiga je do sada već prevedena na italijanski, uskoro će biti objavljena u SAD.  Radi se zapravo o malo poznatoj struji ruske misli, kosmizmu (san o besmrtnosti i osvajanju svemira), koja je povezana sa američkom misli o transhumanizmu: kako misao ponekad krene nepredviđenim stazama.

• /uploads/attachment/najava/241/M_E_m.png